Koszty leasingu w pigułce – znajdź leasing szyty na miarę

Leasing samochodów cieszy się dużą popularnością wśród przedsiębiorców. Oferta w tym zakresie jest bardzo zróżnicowana, dlatego łatwo znaleźć rozwiązanie najlepiej wpisujące się w potrzeby i oczekiwania. Sprawdź, ile kosztuje ta forma finansowania i dowiedz się, jak wybrać leasing szyty na miarę.

Leasing pojazdów osobowych to opcja często wybierana przez przedsiębiorców, ponieważ niesie za sobą wiele korzyści. Podstawą jest optymalizacja podatkowa oraz możliwość odciążenia firmowych finansów. To jednak kosztuje, ponieważ na mocy umowy leasingobiorca zobowiązuje się do regulowania miesięcznych rat. To, ile wyniosą, zależy od wielu czynników.

Od czego zależy koszty leasingu?

Koszt leasingu to wypadkowa wielu czynników, dlatego nie da się jednoznacznie określić wydatku ponoszonego przez przedsiębiorcę.

To, ile będzie kosztować finansowanie uzależnione jest między innymi od:

 • wartości pojazdu,
 • okresu finansowania,
 • wysokości wpłaty własnej,
 • wartości wykupu.

Znaczenie może mieć również wartość rezydualna samochodu. Warto bowiem pamiętać, że pojazdu niektórych marek w pierwszych latach tracą na wartości najwięcej. Leasingodawca musi te ewentualne straty zrekompensować poprzez odpowiednie koszty leasingu. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybór pojazdów o wysokiej wartości rezydualnej.

Jeśli chcesz ponieść niższy wydatek, warto skorzystać z wyprzedaży rocznika. Cena niższa nawet o kilkanaście tysięcy złotych pozwoli obniżyć m.in. wysokość miesięcznych rat.

Koszt leasingu możesz elastycznie dopasować

Koszt leasingu jest bardzo elastyczny, dzięki czemu z łatwością dopasujesz finansowanie do sytuacji materialnej przedsiębiorstwa. Jak tego dokonać? Wystarczy skorzystać z kalkulatora pozwalającego na wyliczenie kosztów Leasingu SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępnego w Toyota Leasing.

Przykład 1. Załóżmy, że interesuje Cię finansowanie na 3 lata z opłatą wstępną 10% wartości pojazdu. Miesięczna rata nie może przekroczyć 600 zł netto. Jak pokazuje kalkulator, na podstawie powyższych parametrów możesz pozwolić sobie na leasing takich samochodów jak:

 • Toyota AYGO – już od 435 zł netto miesięcznie,
 • Toyota Yaris – już od 459 zł netto miesięcznie.

Przykład 2. Załóżmy, że interesuje Cię finansowanie na 3 lata z opłatą wstępną 10% wartości samochodu. Miesięczna rata nie może przekroczyć 1200 zł netto. Jak pokazuje kalkulator, na podstawie powyższych parametrów możliwy będzie leasing takich samochodów jak np.:

 • Toyota AYGO – już od 435 zł netto miesięcznie,
 • Toyota Yaris – już od 459 zł netto miesięcznie.
 • Toyota Corolla Hatchback – już od 759 zł netto miesięcznie,
 • Toyota Corolla Sedan – już od 720 zł netto miesięcznie,
 • Toyota RAV4 – już od 1049 zł netto miesięcznie.

Powyższe kalkulacje są aktualne na dzień 2019-10-22.

Decydując się na wspomniany Leasing SMARTPLAN, tak naprawdę Ty decydujesz o wysokości miesięcznej raty. Koszt leasingu może być dopasowany tak, aby idealnie wpisał się w sytuację finansową przedsiębiorstwa.

Poprzedni artykułRyby i owoce morza w diecie – tak czy nie?
Następny artykułZaburzenia hormonalne – co trzeba o nich wiedzieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj