Kiedy warto zamontować okna energooszczędne w domu?

W nowoczesnym budownictwie jeszcze większą uwagę przywiązuje się do energooszczędności wykorzystanych produktów. Jednym spośród najważniejszych czynników oddziałujących na energooszczędność budynku jest stolarka okienna. Co zrobić, aby płacić mniej za energię, natomiast jednak cieszyć się wysoką temperaturą w zimowe dni? Jednym ze sposobów jest zdecydowanie zakup właściwych okien energooszczędnych. Wypada pamiętać, iż to poprzez nie ucieka najwięcej ciepła.

Czym są okna energooszczędne?

Najkrócej rzecz ujmując, oknami energooszczędnymi – czy pasywnymi – określamy owe okna w Krakowie, jakie dzięki technice produkcji i wykorzystanym produktom wyróżniają się zdecydowanie lepszymi, aniżeli określone poprzez odpowiednie normy parametrami izolacji cieplnej. Kłopot w tymże, iż pojęcie „znacznie lepsze” jest dosyć subiektywne, natomiast nie są żadne dane wymagania, zgodnie z jakimi moglibyśmy definitywnie oraz bez żadnego wątpliwości określić jakie parametry winno mieć okno, aby mogło zostać powszechnie uznane za energooszczędne. Spośród wielu elementów mających ważne znaczenie, gdy chodzi o elementy strukturalne okien energooszczędnych, ważną funkcję spełnia technologia montażu oraz jego właściwe zrobienie. Dobierając fachowca, powinniśmy niewątpliwie postawić na doświadczenie oraz staranność wykonania prac. Potrzebne jest też zwrócenie uwagi, czy dana spółka jest certyfikowana poprzez wytwórcę firmy okien. Natomiast, wydatki połączone z usługą mogą być niewątpliwie większe, natomiast w dłuższej perspektywie odpowiednio umieszczone okna dadzą nam duże oszczędności.

Okna energooszczędne – podstawa to parametry

Energooszczędne okna z montażem, wzrokowo niczym nie różnią się od standardowych okien, ważne są w nich jednak parametry oraz mało zauważalne, ponieważ znajdujące się w ramach okiennych, elementy budowy całej konstrukcji. Zapamiętajmy zatem przede wszystkim parametr Uw – inaczej wskazanie przepuszczalności cieplnej całego okna i wskaźnik infiltracji powietrza oceniający szczelność okien. Im mniejszy parametr Uw, tymże wyższa jest energooszczędność okna. W tradycyjnych oknach drewnianych Uw stanowi od 1,3 do 1,5, w plastikowych od 1,5 do 1,8.

Co charakteryzuje okna energooszczędne?

Okna energooszczędne własnym wyglądem naprowadzają tradycyjne okna PCV Kraków. Na pierwszy rzut oka, nie odnajdziemy w nich nic, co spowodowało nasze podejrzenia. Kiedy natomiast przyjrzymy się bliżej, zobaczymy, iż artykuły tego rodzaju mają większe ramy. Natomiast owa zależność dotyczy tylko okien drewnianych. Aby podtrzymać niewielki wskaźnik przenikania ciepła, wykorzystuje się podwyższoną liczbę komór powietrznych.

Ramki dystansowe w oknach energooszczędnych

Powierzchnie między danymi taflami szkła w pakietach szybowych wypełnia gaz szlachetny przekazujący ciepło w niższym stopniu aniżeli powietrze. By zminimalizować przewodzenie ciepła z jednej szyby na inną, rozdziela się je tzw. ramkami dystansowymi, popularnie nazywanymi „ciepłymi ramkami”. Specjalna budowa energooszczędnych pakietów szybowych sprawia, iż znamiennie oddziałują one na dobrą izolację cieplną całego okna.

Poprzedni artykułDlaczego catering dietetyczny jest na czasie?
Następny artykułCzym są dywidendy rzeczowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj