Karty pracy dla 3 klasy – zachęć dziecko do nauki bez presji

Dzieci w wieku 8-9 lat bardzo dobrze znają już obowiązek szkolny i niestety czasem zniechęcają się do nauki. Jak odrodzić w nich zapał do liczenia, czytania i rozwiązywania zadań szkolnych? Karty do wydruku w domu mogą być świetną zachętą do nauki. Muszą być jednak ciekawe, kolorowe, niezbyt trudne, ale też nie za łatwe. Wówczas trzecioklasiści będą chętnie je rozwiązywać i ćwiczyć różne szkolne umiejętności w formie zagadek i łamigłówek. Gdzie znaleźć naprawdę interesujące zadania praktyczne dla ucznia 3. klasy?

Interesujące karty pracy z matematyki dla trzecioklasistów

Czy mnożenie, dzielenie i ułamki mogą być pasjonujące? Tak! Jeśli są podane w formie łamigłówek i zagadek angażujących różne zmysły. Na stronie https://childdevelop.pl/worksheets/tag-klas3-sortpop/ znajdziesz  karty na przykład do nauki tabliczki mnożenia w twórczy sposób – dziecko rozwiązuje zagadkę, wypełniając pole o wymiarach 9×9 i rysując serce. Inny przykład to zabawa w „kto liczy szybciej”. Zadania na karcie pracy uruchamiają zdrową rywalizację między uczniami i zachęcają do nauki matematyki.

Karty do nauki angielskiego, ekologii, a także do poznawania siebie

Karty na podanej wyżej stronie nie tylko uczą dzieci umiejętności szkolnych, ale pozwalają też na lepsze poznanie własnych możliwości czy emocji. W kategoriach Odkrywam świat oraz Kompetencje ogólne znajdziesz zadania do rozwiązywania z przedmiotów, których dziecko nie uczy się w szkole, a które w życiu są niezwykle ważne. Dostępne są karty, które przybliżają dzieciom świat finansów i uczą gospodarowania kieszonkowym. Zadania z inteligencji emocjonalnej pozwalają lepiej rozpoznawać emocje i tym samym łatwiej sobie z nimi radzić.

Wystarczy dostęp do drukarki i możesz drukować za darmo

Karty pracy dla 3-klasisty możesz wydrukować za darmo – wystarczy drukarka. Masz dostęp do tysięcy zadań, również dla dzieci w wieku przedszkolnym i klas 1-4. Limit wydruku można zwiększyć po wykupieniu abonamentu. Język angielski, czytanie, pisanie, liczenie, kodowanie, zadania logiczne – kategorii przedmiotowych jest bardzo dużo, więc łatwo znaleźć dla ucznia interesujące karty pracy z przedmiotu, z którego aktualnie wymaga korepetycji.

Poprzedni artykułCo to jest inteligentny dom i dlaczego warto się na niego zdecydować?
Następny artykułAntyperspirant w sprayu czy w kulce? Co wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj