Jakie sprzęty zabrać do samolotu, aby umilić sobie czas?

Lot samolotem – niezależnie od tego, ile trwa – to dla jednych ogromne przeżycie samo w sobie, a dla innych norma, bo podróżują w ten sposób dość często. Jednak zwłaszcza przy długich lotach, warto zadbać o to, aby się nie nudzić.Trzeba to jakoś pogodzić z warunkami samolotowymi, bacząc na współpasażerów oraz wymogi co do wielkości bagażu podręcznego.

Co można robić podczas długiej podróży samolotem?

Każdy, kto choć raz długo podróżował jednym środkiem lokomocji jako pasażer wie, że jeden sposób spędzania wolnego czasu może się znudzić, jeśli trwa zbyt długo. Czytając książki, trzeba od czasu do czasu zadbać o odpoczynek oczu i np. posłuchać przez jakiś czas muzyki. Jeśli nie mamy ochoty na powrót do lektury, przyda się jakiś film do obejrzenia na tablecie, czy laptopie.

Podczas podróży nie zawsze jest z kim i jak porozmawiać, żeby przy okazji nie przeszkadzać innym pasażerom. Trzeba mieć to na uwadze planując swoją podróż.

Co przyda się do umilenia sobie czasu w samolocie?

Pamiętając, że bagaż podręczny ma pewne ograniczenia, warto wybrać choć trzy – cztery przedmioty, które przydadzą się w samolocie, jak:

  • książka lub czasopismo, a najlepiej czytnik e-booków, który jest niewielkich rozmiarów, ale może pomieścić wiele tytułów,
  • smartfon z aparatem – zwłaszcza podczas pierwszych podróży robienie zdjęć przez okno bywa pasjonujące,
  • odtwarzacz MP3 lub MP4, choć niektórzy słuchają też muzyki lub audiobooków z telefonu – wtedy warto mieć ze sobą power bank,
  • do oglądania filmów przyda się coś z większym wyświetlaczem, niż smartfon – np. tablet lub laptop.

Aby jednak nie przeszkadzać współpasażerom, do oglądania filmów i słuchania muzyki lub audiobooków przydadzą się słuchawki, najlepiej takie, których można używać z różnymi urządzeniami. Dobrym wyborem będą tu xiaomi słuchawki bezprzewodowe.

Jak działają słuchawki bezprzewodowe?

Wiele osób pamięta jeszcze, jakie miewały problemy z kabelkiem od tradycyjnych słuchawek – niezależnie od tego, jak starannie się je składało, kabel lubił się poplątać, a nawet zasupłać. A to powodowało ryzyko uszkodzenia przewodu. Dlatego coraz więcej użytkowników przechodzi na słuchawki bezprzewodowe, np. firmy xiaomi.

Łączą się one z urządzeniem za pomocą bluetooth – wystarczy moment, aby dane urządzenie wykryło je i aby można ich było używać. Co więcej, zazwyczaj posiadają one dedykowane etui połączone z ładowarką. Słuchawki umieszczone w takim opakowaniu są odpowiednio chronione przed zniszczeniem i zmieszczą się nawet do kieszeni spodni. Gwarantują też one bardzo dobrą jakość dźwięku, co jest istotne dla wielu wielbicieli słuchania muzyki w podróży.

Rozrywka w minimum gwarantująca maksimum przyjemności

Jak więc widać, można zadbać o przyjemne spędzenie czasu na pokładzie samolotu przy minimum miejsca zajmowanego przez niezbędne do tego celu urządzenia. Co istotne – odpowiednio spakowane i przewożone, nie ulegną one zniszczeniu, czy zgubieniu. Warto o tym odpowiednio wcześnie pomyśleć, używając dedykowanych opakowań i odpowiednich toreb.

Poprzedni artykułConverse damskie – hit sezonu letniego?
Następny artykułTriathlon – czy jest dla każdego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj