Jaki odkurzacz automatyczny wybrać?

Odkurzacze automatyczne obecne są już w coraz większej ilości mieszkań i domów. Nic dziwnego, są one po prostu wygodne – dzięki programowaniu ich pracy odkurzacz taki może automatycznie uruchamiać się codziennie o stałych porach i regularnie dbać o to, aby podłogi w mieszkaniu pozostawały czyste i schludne. Modeli odkurzaczy automatycznych pojawia się na rynku coraz więcej, co widać dobrze na stronach takich jak ta pod adresem https://www.oleole.pl/odkurzacze-automatyczne.bhtml. Jaki odkurzacz wybrać do własnego mieszkania? Oto porównanie dwóch topowych modeli – Roborocka S6 i iRobota Roomba e6.

Roborock S6 – nowoczesny odkurzacz automatyczny z funkcją mopa

Odkurzacz Roborock S6 to model o klasycznym, ciemnym wyglądzie. Już na pierwszy rzut oka na jego obudowie zauważyć można ruchome części, które delikatnie uginają się, gdy urządzenie podczas pracy napotyka na swojej drodze jakąś przeszkodę. Roborock wyposażony jest w czujniki antykolizyjne, dzięki którym urządzenie otrzyma informacje o zbliżaniu się do obiektu znajdującego się tuż przed nim. Aby odkurzacz nie wjechał w jakąś część sprzątanego pomieszczenia, w którym znajdują się różnego rodzaju lekkie przedmioty, które mógłby przesunąć, wystarczy skorzystać z załączonego do zestawu modułu wirtualnej ściany. Niewielki element wyposażenia ustawiony na podłodze tworzy wokół siebie strefę, którą Roborock pominie podczas sprzątania.

Bateria, w którą wyposażony jest Roborock S6, pozwala mu na pracę przez całe 180 minut. Pracę tego urządzenia można dowolnie programować, również w godzinach, w których w domu nie ma żadnego z domowników. Jego wewnętrzny zbiornik na kurz i inne zebrane zabrudzenia ma aż 0,6 litra pojemności, przez co nie trzeba tak często go opróżniać. Nie ma także konieczności pilnowana urządzenia, aby nie spadło ze schodów czy innego wzniesienia – Roborock ma wbudowany czujnik krawędzi, więc jeśli wykryje, że się do niej zbliża, automatycznie oddali się od niebezpiecznego miejsca.

Gdy Roborock najedzie na miejsce, w którym dzięki swoim czujnikom zabrudzenia wykryje większe jego natężenie, automatycznie zwiększy moc ssania, aby efektywnie posprzątać całe pomieszczenie. Dla jeszcze lepszych efektów można skorzystać z funkcji mopa, która dodatkowo pozwoli odkurzaczowi umyć podłogę w pomieszczeniu, w którym pracuje. Wszystko to przy niewielkim natężeniu dźwięku, ponieważ Roborock pracuje na poziomie 58 dB.

iRobot Roomba e6 – odkurzacz dopracowany pod kątem dokładności pracy

Odkurzacz iRobot Roomba e6 to urządzenie, które podczas pracy korzysta z czujników antykolizyjnych, aby omijać napotykane przeszkody, czujników krawędzi, aby nie spaść ze schodów ani żadnego innego wzniesienia, czy czujników przeciwko zaplątaniu się w pozostawione na podłodze kable. Dzięki modułowi wirtualnej ściany iRobot może ominąć dowolną przestrzeń pomieszczenia podczas sprzątania. Jego pracę zaprogramować można przy użyciu aplikacji przeznaczonej na urządzenia mobilne. Wystarczy wybrać dzień, godzinę, oraz powtarzalność ustawień, a odkurzacz sam uruchomi się o wskazanej porze i rozpocznie sprzątanie.

Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba e6 różni się od podobnych do siebie modeli zestawieniem kolorów. Większość jego obudowy pozostaje w ciemnych odcieniach czerni, podczas gdy górny panel wzbogacony jest o jasny, beżowy okrąg. Do sterowania urządzeniem używa się aplikacji, lub trzech przycisków umieszczonych w górnej części obudowy odkurzacza. Jeden z nich uruchamia urządzenie, drugi kieruje je do bazy ładowania, trzeci zaś nakazuje mu odkurzyć jedno wskazane miejsce, w którym iRobot zostanie postawiony. Gdy odkurzacz podczas pracy wykryje miejsce o większym natężeniu kurzu czy innych zanieczyszczeń, automatycznie zwiększy moc ssania.

Szczególnie ważną informacją dla posiadaczy urządzeń takich jak Google Assistant i Amazon Alexa jest fakt, że iRobot Roomba e6 wykazuje z nimi pełną współpracę. Bateria urządzenia pozwala mu odkurzać mieszkanie przez 120 minut i zbierać zanieczyszczenia do zbiornika o pojemności 0,4 litra. Urządzenie pracuje na poziomie 65 dB.

Roborock czy iRobot – który odkurzacz automatyczny sprawdzi się lepiej?

Trudno jest jednoznacznie stwierdzić, które z obu urządzeń okaże się lepszym rozwiązaniem. Z pewnością zarówno Roborock S6 jak i iRobot Roomba e6 mają swoje niepowtarzalne zalety. Pierwszą rzucającą się w oczy różnicą będzie ich wygląd, choć oczywiście nie wpływa on na jakość wykonywanej przez nich pracy.

Podstawowymi parametrami, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupu odkurzacza automatycznego, są: pojemność zbiornika na zanieczyszczenia, maksymalny czas pracy na baterii, głośność urządzenia, czy posiadane czujniki. Podczas gdy oba odkurzacze są bogato wyposażone w różnego rodzaju czujniki, ich pojemność zbiorników czy baterii lekko się między sobą różnią.

Odkurzacz iRobot Roomba e6 z pewnością będzie dobrym wyborem do domu, w którym korzysta się z urządzeń takich jak Google Assistant czy Amazon Alexa. Roborock S6 dodatkowo wzbogacony o funkcję mopa może być natomiast dobrym rozwiązaniem wówczas, gdy oczekuje się od odkurzacza czegoś więcej, niż tylko zebrania z podłogi naniesionego na nią kurzu.

Poprzedni artykułWynajem samochodów luksusowych staje się coraz bardziej popularny…
Następny artykułKoszula nocna a piżama – co będzie lepszym wyborem?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj