Jak zadbać o zdrowie psychiczne seniora?

Wielu z nas stoi przed dylematem powierzenia osoby starszej w ręce pracowników domu opieki. Nasz wyjątkowy członek rodziny zasługuje na wszystko, co najlepsze, a decydując się na taki krok borykamy się z wyrzutami sumienia. Jak zadbać o zdrowie psychiczne i komfort osoby starszej i czy wybór domu seniora to odpowiednia decyzja?

Jesień życia – jak przejść ją w radości

Jesień życia to inaczej okres starości w życiu człowieka. Okres, przed którym człowiek nabrał ogromnego doświadczenia życiowego i przeszedł przez wiele pięknych chwil, a teraz – chce żyć otoczony spokojem i bezpieczeństwem.

Oczywiście powinniśmy zapewnić seniorowi opiekę i pomoc, ale przede wszystkim: kontakt z drugim człowiekiem. Ludzie w podeszłym wieku zwykle obawiają się samotności. Nie bez powodu – to właśnie starsi są na nią najbardziej narażeni. To z tego powodu spędzają nieraz całe dnie wpatrzeni w pamiątkowe albumy i listy – przypominają im o ludziach. Ludziach, których ciągle potrzebują w swoim życiu. Czasem długa, szczera rozmowa przyda im się bardziej niż nowe udogodnienia.

Dom opieki – czy to dobry wybór?

To rozwiązanie, które pomoże zapewnić seniorowi komfortowe warunki i opiekę medyczną. Dom opieki nie jest karą dla seniora i nie powinniśmy obwiniać siebie decydując się na taki krok. Osoby otoczone profesjonalną opieką zostaną odciążone z codziennych obowiązków i będą mogły zająć się pasją, rozrywką i integracją z innymi ludźmi.

Dom opieki nie musi wyglądać jak szpital. Może to być miejsce przytulne, pełne ciepła, kojarzące się z rodzinnym domem. Personel takiego miejsca powinien dbać nie tylko o komfort fizyczny podopiecznych, ale również o ich sferę psychiczną. Wybór odpowiedniej placówki to klucz do zapewnienia najbliższemu spokoju i komfortu – szukając odpowiedniego miejsca weź pod uwagę Dom opieki – Warszawa jest miastem, które oferuje wiele opcji.

Prezent na święta dla seniora

Ludzie starsi nie są zainteresowani wyłącznie książkami, krzyżówkami czy robótkami na drutach! Zbliżają się święta – w tym roku warto postawić na bardziej odważny prezent. Warto wziąć pod uwagę to, czym senior interesował się w okresie młodości. Na tej podstawie możemy wybrać odpowiedni prezent. Pasje pozostają w człowieku na zawsze – trzeba pielęgnować je bez względu na wiek!

Poprzedni artykułImpregnat do butów tekstylnych i zamszowych – nanotechnologia w praktyce
Następny artykułCzy wiesz, jak wygląda praca kipera?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj