Jak używać kosiarki, by uniknąć usterek i awarii?

jak-uzywac-kosiarki-by-uniknac-usterek-i-awarii

Dobrze dopasowana do wielkości ogrodu i preferencji użytkownika oraz wygodna w obsłudze kosiarka jest jednym z najważniejszych urządzeń dla każdego posiadacza przydomowego ogródka. Dzięki niej koszenie trawnika może stać się mniej czasochłonne i uciążliwe, a uzyskiwane rezultaty będą bardzo dobre. Jest to tym ważniejsze, że w większości przypadków zabieg koszenia trzeba w sezonie powtarzać dość często.

Prawidłowa eksploatacja kosiarki

Używanie kosiarki to sposób na szybkie radzenie sobie z trawą i możliwość przycinania jej do wybranej wysokości. Najlepszym wyborem będzie zakup kosiarki Stihl, ze względu na wysoką trwałość i znakomite parametry użytkowe. Podczas eksploatacji nie można jednak zapominać o przestrzeganiu podstawowych zasad. Właściwe użytkowanie kosiarki to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa sobie i osobom znajdującym się w pobliżu. Nie wolno nigdy zbliżać rąk czy stóp do zespołu tnącego, jeśli kosiarka jest uruchomiona lub podłączona do źródła zasilania, a podczas pracy należy upewnić się, że w pobliżu nie znajduje się nikt, kto mógłby zostać uderzony wyrzuconym spod kosiarki kamieniem.

Nie powinno się też przechylać kosiarki. Podczas pracy trzeba uważać, by nóż kosiarki nie miał kontaktu z konarami, kamieniami czy elementami trwale połączonymi z podłożem. Ostrożność należy zachować także w czasie uruchamiania kosiarki. W urządzeniach elektrycznych warto wcześniej sprawdzić stan kabla zasilającego, a przy silnikach spalinowych ostrożnie obchodzić się z linką rozruchową. Po wyłączeniu kosiarki należy zdawać sobie sprawę z tego, że nóż przez jakiś czas obraca się siłą bezwładności.

Jak konserwować kosiarkę?

Kosiarki marki Stihl to urządzenia, które niezwykle rzadko ulegają awariom i mają wysoką trwałość. Dzięki dużej ilości modeli dostępnych np. w firmie Pro-Tech łatwo znaleźć urządzenie, które będzie odpowiednie do każdego ogrodu niezależnie od jego wielkości.

Przy użytkowaniu nie można zapominać o właściwej konserwacji. Największe znaczenie ma dbanie o stan układu koszącego, a zwłaszcza noża. Należy regularnie sprawdzać jego stopień zużycia. Jeśli będzie on znaczny, nóż trzeba przekazać specjaliście, który będzie w stanie go naostrzyć i wyważyć, a jeśli okaże się to niemożliwe, trzeba będzie go wymienić. Zmiana noża jest też obowiązkowa w razie zauważenia zarysowań bądź deformacji. Nie można również zapominać o regularnym czyszczeniu kosiarki. Pozostawianie resztek trawy na zespole tnącym może spowodować przyspieszoną korozję ze względu na sporą ilość wilgoci, jaka znajduje się w źdźbłach.

Poprzedni artykułEleganckie firany do każdego wnętrza
Następny artykułPrzewód głośnikowy – jaki jest najlepszy?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj