Jak nadać przesyłkę z Litwy do Polski?

jak-nadac-przesylke-z-litwy-do-polski

Korzystanie z usług firm kurierskich stało się dziś niemal standardem, z którego korzystają wszyscy, które muszą szybko przesłać rozmaite przedmioty. Dzięki sprawnie działającemu systemowi odbierania towarów oraz ich błyskawicznej spedycji mogą one docierać do odbiorców w krótkim czasie, a właściwie je zabezpieczając, można zyskać gwarancję, że nie zostaną uszkodzone podczas transportu. Ważny jest też korzystny koszt usług tego rodzaju.

Jakie firmy kurierskie warto wybierać?

Branża kurierska to wiele przedsiębiorstw, które świadczą swe usługi w różnej skali. Można spotkać niewielkie firmy specjalizujące się w rozwożeniu przesyłek wyłącznie na określonym obszarze – zwykle w granicach miasta oraz jego bezpośrednich okolic. Na rynku obecne są też podmioty o zasięgu międzynarodowym, które są w stanie obsługiwać dowolne lokalizacje na całym świecie. Wybór odpowiedniej firmy zależy od potrzeb zleceniodawcy. W przypadku częstych wysyłek do konkretnego kraju najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy specjalizującej się w obsłudze danego kierunku. Dobrym przykładem może tu być wysyłanie przesyłki z Litwy do Polski. W takiej sytuacji warto zainteresować się bliżej ofertą firmy Eupaco, która poza Litwą obsługuje także pozostałe kraje bałtyckie – Łotwę, i Estonię. W ofercie są też wysyłki na tereny Białorusi, Ukrainy i Rosji.

O czym trzeba pamiętać przy przygotowywaniu przesyłki?

Paczka, która ma dotrzeć do adresata, musi być prawidłowo przygotowana. Choć firmy kurierskie ze swej strony dokładają wszelkich starań, by podczas transportu paczki nie były w żaden sposób narażone na zgniecenie czy przedziurawienie, to będzie to niemożliwe bez zastosowania właściwych opakowań. W przypadku wysyłanych przedmiotów o mniejszych rozmiarach trzeba pamiętać o wyborze nieuszkodzonego pudła. Wnętrze należy wyłożyć odpowiednim wypełniaczem chroniącym zawartość przed niekontrolowanym przemieszczaniem. Przesyłka musi zostać zaklejona taśmą pakową i mieć wyłącznie aktualne opisy i naklejki. Przesyłki paletowe powinny zostać umieszczone na nieuszkodzonej palecie. Zaleca się unieruchomienie przesyłki przy wykorzystaniu taśm bandujących z użyciem podkładek zabezpieczających. Do ochrony przed warunkami zewnętrznymi należy zastosować folię termokurczliwą albo folię stretch. Dobrym pomysłem będzie też użycie narożników z tektury.

Obsługą paczek wysyłanych do i z krajów bałtyckich, w tym Litwy zajmuje się firma Eupaco. Obsługuje ona także przesyłki międzynarodowe, w tym wysyłane na teren Federacji Rosyjskiej, Ukrainy oraz Białorusi.

Poprzedni artykułCo jest trwalsze: farba czy tapeta?
Następny artykułEleganckie firany do każdego wnętrza

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj