Jak dostać kredyt bez zaświadczeń?

Polacy nie stronią od wsparcia finansowego przygotowanego przez banki – szczególnie gdy zbliżają się święta oraz inne wydarzenia związane z większymi wydatkami. Czasami jednak procedury są dość skomplikowane, w efekcie czego na pieniądze trzeba dłużej czekać. Sprawdź, jak ubiegać się o kredyt bez zaświadczeń, dzięki któremu środki otrzymasz niemal „od ręki”.

Kredyt bez zaświadczeń to przede wszystkim kredyt gotówkowy. Ubiegając się o tego rodzaju wsparcie finansowe, pieniądze możesz przeznaczyć na dowolny cel. To dobra wiadomość, jeśli pilnie potrzebujesz sporego zastrzyku gotówki.

Kredyt bez zaświadczeń – wymagane formalności

Istotą kredytu bez zaświadczeń jest to, że wszelkie formalności zostały ograniczone do niezbędnego minimum. Oznacza to najczęściej brak konieczności dostarczania dokumentów finansowych poświadczających regularność dochodów, zatrudnienie u konkretnego pracodawcy, potwierdzających niezaleganie w ZUS czy urzędzie skarbowym itp.

Jeśli ubiegasz się o kredyt bez zaświadczeń, zwykle nie potrzebujesz też dokumentu informującego o wysokości miesięcznego wynagrodzenia przygotowanego przez pracodawcę. Wymagane jest tylko oświadczenie o dochodach – sporządzasz je samodzielnie, podając zarobki oraz (o ile to konieczne) bieżące koszty.

Jak ubiegać się o kredyt bez zaświadczeń – krok po kroku

Procedura ubiegania się o kredyt bez zaświadczeń jest prosta – sprowadza się do zaledwie kilku kroków. Jeśli masz już wybraną konkretną ofertę:

  • składasz wniosek – także online,
  • wypełniasz formularz informujący o wysokości zarobków,
  • oczekujesz na decyzję kredytową.

Jeśli bank zaakceptuje wniosek, nawet tego samego dnia możesz otrzymać środki na wskazany rachunek bankowy.

Jak rozsądnie wybrać kredyt bez zaświadczeń?

Kredyt kredytowi nierówny – nie tylko pod kątem wymaganych formalności. Warto porównać więc dostępne możliwości, aby skorzystać nie tylko ze wsparcia finansowego na uproszczonych warunkach. Liczy się także m.in. koszt, tj. kwota, którą trzeba zwrócić do banku.

Wybierając finansowanie dla siebie, zwróć uwagę na takie kwestie jak np.:

  • wartość RRSO – im niższe, tym mniejsza całkowita kwota do spłaty,
  • kwotę finansowania – niech będzie adekwatna do potrzeb oraz sytuacji materialnej,
  • okres spłaty – im dłuższy, tym niższa rata, ale wyższa suma całego zobowiązania,
  • możliwość zaciągnięcia kredytu online – bez konieczności wychodzenia z domu.

Im więcej parametrów porównasz, tym z bardziej dopasowanego finansowania skorzystasz. A przecież chodzi o to, by kredyt wpisywał się w Twoje potrzeby i oczekiwania, prawda?

Poprzedni artykułPiękne i efektowne tapety – gdzie je znaleźć?
Następny artykułWspółpraca z influencerem – czy warto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj