Jak często powinno się powtarzać zabiegi antykorozyjne?

Proces niszczenia powierzchni metali na skutek oddziaływania niekorzystnych czynników zewnętrznych może mieć różnorodny charakter. Korozja to po prostu powrót pierwiastków do stanu równowagi termodynamicznej. Jedynie w przypadku metali szlachetnych nie trzeba dokonywać kontroli. Konstrukcje stalowe wymagają jednak odpowiedniej ochrony.

Cynkowanie ogniowe

Zabezpieczenia antykorozyjne stali to zabiegi, które warto powtarzać co kilka lat. Cynkowanie ogniowe wymaga odpowiedniego przygotowania metalowych konstrukcji. Wstępna obróbka służy oczyszczeniu stali z wszelkich zanieczyszczeń. Metoda ta to dość trwały i stosunkowo tani sposób ochrony. Powłoka cynkowa ma skomplikowaną strukturę, a warstwa, przylegająca do powierzchni zawiera w sobie również domieszki żelaza. Przed kąpielą sprawdzana jest temperatura mieszaniny tak, by pierwiastki weszły ze sobą w reakcję. Na skutek dyfuzji powierzchni stalowej i płynnego cynku wytwarza się specjalna powłoka. Szczegółowe informacje na temat przebiegu procesu znaleźć można na stronie firmy Metaltech.

Malowanie proszkowe

Proces nakładania naelektryzowanych cząsteczek wykorzystywany jest od prawie pięćdziesięciu lat. W malowaniu stosowane się dwa rodzaje natrysków – elektrostatyczny i elektrodynamiczny. Warstwa proszku utrzymuje się przez trzydzieści lat. Pokryte farbą elementy nagrzewane są do odpowiedniej temperatury, dzięki czemu powstały lakier chroni metal przed szkodliwą korozją. Malowanie proszkowe nie powoduje emisji niebezpiecznych substancji, które mogłyby niekorzystnie oddziaływać na otaczające środowisko. W metodzie wykorzystywany jest całym sproszkowany materiał, a zamknięte układy wentylacji pozwalają oszczędzić energię. Powłoka maskuje również wszelkie niedoskonałości procesów mechanicznych.

Rozwój nowoczesnych technologii i nowatorskich rozwiązań spowodował, iż stosowane zabezpieczenia antykorozyjne są niezwykle skuteczne. Prawidłowo wykonane procesy zapewniają ochronę stali na kilkadziesiąt lat. Warto zatem skorzystać z usług profesjonalnej firmy, specjalizującej się w tym obszarze, gdyż jest to dobra inwestycja.

Poprzedni artykuł4 szybkie sposoby na naleśniki
Następny artykułPozycjonowanie stron internetowych – co nowego w algorytmach Google?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj