Ile kosztuje pierścionek z diamentem?

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Przed tym dylematem staje chyba każdy przyszły pan młody. W salonach jubilerskich znajdziemy wiele wzorów pierścionków do wyboru. Jednak od lat największą popularnością cieszą się pierścionki z diamentami. Dlatego akurat diamenty? Warto wiedzieć, że na początku mamy do czynienia z diamentem. Dopiero odpowiedni szlif zmienia ten niepozorny kamyk w efektowny brylant.

Diamenty uważane są za jedną z najtrudniejszych substancji na świecie. Dlatego doskonale nadają się na symbol wiecznej miłości. To bardzo romantyczna historia. Jednak modę na pierścionki z brylantami zaczął Harry Winston. Słynny jubiler zauważył, że w czasie Wielkiego Kryzysu popyt na luksusową biżuterię drastycznie spadł… A zatem wylansował złoty pierścionek z brylantem, które okazały się zaręczynowe i uratował swój biznes…

Od tego czasu minęło praktycznie sto lat, a pierścionki zaręczynowe z diamentami cieszą się olbrzymią popularnością.

Ile kosztuje pierścionek z diamentem?

Na to pytanie nie da się opowiedzieć w prosty sposób. Cena pierścionka zależy od kruszców, z jakiego został wykonany. Najpopularniejsze są pierścionki wykonane ze złota. Jeszcze kilkanaście lat temu królowało złoto żółte. Obecnie zdecydowanie popularniejsze jest złoto białe. Sam kolor złota to jeszcze nie wszystko. Liczy się też próba. Najtańsze pierścionki mają próbę 333. Zdecydowanie droższe pierścionki mają próby 585 lub 750. Ale czym jest właściwie ta próba? Oznacza ona ilość czystego złota w pierścionku.

Oczywiście złoto to nie jedyna opcja kropka z roku na rok rośnie popularność pierścionków wykonanych z platyny bądź tytanu.

Na cenę pierścionka wpływa też sam diament. Bo z brylantami jest trochę jak z samochodami… Kamień, kamieniowi nierówny.

Diamenty ocenia się na podstawie czterech parametrów, czasami nazywa się je 4 C, są to:

  • carat — masa kamienia,
  • colour — kolor kamienia, oznaczany literami od D do Z
  • clarity — czystość kamienia,
  • cut — kształt, określany za pomocą 6-stopniwej skali.

Ile wydać na pierścionek zaręczynowy?

Szacuje się, że w Polsce średnio pierścionek zaręczynowy kosztuje od 500 do 1500 złotych. Bez problemu znajdziemy biżuterię, która kosztuje tyle, co średniej klasy samochód, a nawet mieszkanie. Rekord należy do Alekseya Shapovalova. Oligarcha podarował swojej narzeczonej Kseni Tsaritsinie pierścionek z 70- karatowym brylantem. Ta z pewnością spektakularna błyskotka warta jest bagatela 37 milionów złotych. Przyszły pan młody na pewno zdobił wrażenie na swojej wybrance…Jednak tak naprawdę cena pierścionka nie ma większego znaczenia. Liczą się szczerze intencje i prawdziwa miłość.

Wszak po latach pierścionek zaręczynowy może stać się wspaniałą pamiątką przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Najbezpieczniej kierować się zdrowym rozsądkiem i przeznaczyć na zakupy pierścionka zaręczynowego, tyle na ile nas stać…

Po drugie warto sobie uświadomić, że nie każda kobieta przepada za bardzo okazałą biżuterią. Niektórym narzeczonym zdecydowanie bardziej przypadnie do gustu dyskretny pierścionek z niewielkim brylantem.

Poprzedni artykułSerwis hydrauliki siłowej – regeneracja pomp hydraulicznych. Jak wygląda proces regeneracji i naprawy pompy hydraulicznej?
Następny artykułJak odmłodzić twarz?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj