Główne cechy tatuażu neotradycyjnego

Tatuaże neotradycyjne mogą być wykonywane w różnej kolorystyce i w dowolnym miejscu na ciele. Bazują one na tradycyjnym stylu, jednak mają wiele dodatkowych cech, które sprawiają, że zyskują swój oryginalny charakter. Warto dowiedzieć się, jakie elementy odróżniają je od innych tatuaży i czym się charakteryzują. Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Czym charakteryzuje się tatuaż neotradycyjny?

Ten rodzaj tatuażu wyróżnia się intensywnymi konturami, które mogą przybierać odmienną grubość. Szeroka gama kolorystyczna i różnorodność dodatkowych elementów sprawia, że projekt może nabrać oryginalnego wyglądu. Co więcej, tatuaże neotradycyjne często przedstawiają bardzo realistyczne obrazy, które wymagają ogromnej precyzji wykonania. Każdy drobny element odznaczony jest mocną kreską, a silnie nasycone kolory wypełnienia i cieniowane płaszczyzny dają wrażenie kontrastu.

Jak dowiedzieliśmy się od specjalisty z salonu tatuażu i piercingu Artforce: „podczas tworzenia tatuażu neotradycyjnego niezwykle ważne jest skoncentrowanie się na detalach projektu. Umożliwia to uzyskanie intensywnej głębi oraz efektownych przejść pomiędzy szczegółami. ”

Jakie są motywy tatuaży neotradycyjnych?

Jednymi z najbardziej powszechnych motywów stylu neotradycyjnego są postacie i zwierzęta. Dzięki mocnym konturom oraz ostrym barwom nabierają one spójności i wyrazistości. Projekty często zajmują dużą część ciała, a drobne dodatki w formie różnych symboli i wzorów sprawiają, że tatuaż wygląda nowocześnie.

Równie popularne są także motywy kobiece, miłosne, a nawet filmowe. Każda osoba może indywidualnie wybrać własną inspirację i przedstawić swój zamysł tatuatorowi. Na konsultacji z osobą, która będzie wykonywać tatuaż można ustalić nie tylko główny motyw projektu, ale też jego kolorystykę, wielkość oraz miejsce na ciele, w którym będzie wykonany.

Nawiązania do innych stylów

Tatuaże neotradycyjne często mają elementy podobne do innych stylów tatuażu. Jak sama nazwa wskazuje, są to tatuaże nawiązujące do tradycyjnego, oldchoolowego stylu. Oba style charakteryzują się mocno zarysowanymi liniami konturowymi oraz wielobarwnym wypełnieniem. Podobieństwo widać też w motywach tatuaży. Zarówno styl neotradycyjny, jak i oldchoolowy przedstawia realistyczne postacie oraz elementy symboliczne. Jednak tatuaż neotradycyjny wyróżnia się dodatkowymi szczegółami, które wzbogacają projekt i czynią go oryginalnym. Motyw główny często zostaje wzbogacony o motywy poboczne, co sprawia, że całość wygląda bardzo realistycznie i nowatorsko.

Poprzedni artykułModa na peruki – szybki sposób na zmianę fryzury
Następny artykułSalon samochodowy – co sprawdzić przed odbiorem auta?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj