Gdańsk – noclegi w centrum Starego Miasta

Gdańsk – apartamenty z widokiem na Motławę

Jedyne takie miasto w Polsce. Jedni zwracają uwagę, że to stolica wolności i Solidarności, inni – że tylko tutaj można poczuć jednocześnie wielkomiejski klimat i nadmorską wakacyjną bryzę. Obie grupy mają rację. Jeśli szukasz miejsca, w którym wszystko jest wyjątkowe i gdzie warto spędzić kilka dni, zarezerwuj apartamenty Gdańsk. Centrum tego hanzeatyckiego miasta do doskonały cel krótkiej wycieczki.

City break to świetny pomysł na oddech od codzienności – wystarczy weekend, by odpocząć od trosk i przy okazji poznać inne miasto niż własne. Gdańsk wydaje się idealnym miejscem na taką podróż: świetny dojazd zarówno komunikacją zbiorową, jak i samochodem oraz infrastruktura gotowa na przyjęcie gości: apartamenty Gdańsk oferowane przez Sun & Snow zaspokoją potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów. Nie musisz obawiać się o swoje bezpieczeństwo – wszystkie spełniają rygorystyczne normy bezpieczeństwa, a obsługa dba o dezynfekcję obiektów i utrzymanie ich w czystości. To co, gotów na wycieczkę do stolicy Kaszub?

Gdańsk – noclegi nad Motławą

Skoro zdecydowałeś się już odwiedzić Gdańsk, noclegi zarezerwuj z dużym wyprzedzeniem. Miasto chętnie odwiedzają turyści z całego świata, więc najbardziej atrakcyjne oferty znikają bardzo szybko. Szukając lokum, zwróć uwagę nie tylko na Stare Miasto, lecz także Główne Miasto – to osobne dzielnice, chociaż większość turystów nawet o tym nie wie i zbiorczo określa je mianem starówki. Z tak usytuowanych apartamentów Gdańsk będzie dla Ciebie na wyciągnięcie ręki – a właściwie na odległość kilku(set) kroków. Do najważniejszych atrakcji znajdujących w starej części miejscowości bez problemu dojdziesz spacerem. W mieście dostępny jest też system rowerów miejskich, którymi dużo szybciej dostaniesz się w upatrzone miejsca. A po Motławie – malowniczej rzece, która jest dopływem Martwej Wisły – możesz przepłynąć się kajakiem albo promem turystycznym.

Apartamenty Gdańsk: Stare Miasto w zasięgu spaceru

W obrębie historycznego centrum miasta znajdziesz szereg atrakcji, które warto odwiedzić. Z pewnością najbardziej znanym jest żuraw – najstarszy zachowany dźwig portowy średniowiecznej Europy. Od XV wieku pomagał w przeładunku towarów i stawianiu masztów. Można zobaczyć go z zewnątrz albo wejść do znajdującego się wewnątrz muzeum i tam nie tylko poznać architekturę tej niesamowitej budowli, lecz także zapoznać się z historią tragarzy, dokerów, kupców, szpyrów i innych zawodów nierozerwalnie związanych z transportem wodnym, z którego Gdańsk słynął przez wieki.

Żuraw znajduje się na Długim Pobrzeżu – klimatycznym deptaku, przy którym ustawione są stragany z rękodziełem, a także ogródki kawiarni i restauracji. Warto wybrać się tam na spacer i przejść wzdłuż rzeki, mijając po drodze zabytkowe kamienice i bramy wodne. Z Długim Pobrzeżem krzyżuje się chyba najsłynniejsza gdańska uliczka – Mariacka. Tu wybudowano przepiękne kamienice, w których teraz mają siedziby liczne zakłady jubilerskie i eleganckie sklepy. Nawet jeśli nie planujesz zakupów, warto przejść się nią, by dotrzeć do Bazyliki Mariackiej i obejrzeć obraz Hansa Memlinga Sąd Ostateczny.

Gdańsk – noclegi z wizytą na Długim Targu

Obowiązkowym punktem city breaku w Gdańsku jest spacer Długim Targiem. To historyczny plac o zabytkowej architekturze. Bez problemu poczujesz tu ducha dawnych wieków i kultur. Turyści chętnie robią sobie zdjęcia z symbolem miasta – fontanną Neptuna. Stoi ona przed wejściem do innej atrakcji – Dworu Artusa. To najpiękniejsza gdańska kamienica, dawne miejsce spotkań miejscowych kupców, a dziś – Muzeum Gdańska. Apartamenty, nawet te najbardziej luksusowe, mogą tylko próbować dorównać Dworowi przepychem. Na pobliskiej ulicy Długiej stoją kolejne przepiękne hanzeatyckie kamienice należące niegdyś bogatych gdańszczan. Chociaż przewodniki wymieniają kilka ich zdaniem najciekawszych, to tak naprawdę każda przyciąga wzrok i każdej warto poświęcić uwagę.

Noclegi Gdańsk – nie tylko starówka

Przebieżka po Starym i Głównym Mieście to tylko początek atrakcji, jakie oferuje Gdańsk. Noclegi zarezerwowane jedynie na city break nie wystarczą, by zapoznać się z większością miejsc, które warto odwiedzić i poznać. Przyjedź na kilka dni – i zakochaj się na zawsze. Zobaczysz, będziesz odliczał dni do kolejnego weekendu na Pomorzu!

Poprzedni artykułPożyczka przez Internet – to musisz o niej wiedzieć!
Następny artykułJaka pompa głębinowa najlepiej sprawdzi się dla domu jednorodzinnego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj