Finanse i rachunkowość – gdzie znaleźć pracę, jeśli nie w księgowości?

finanse i rachunkowosc

Finanse i rachunkowość – jak sama nazwa wskazuje – w dużym stopniu kojarzą się z „cyferkami” i szeroko pojętymi zagadnieniami z zakresu ekonomii. To rzeczywiście prawda, ale warto jeszcze dowiedzieć się, gdzie można szukać pracy po ukończeniu tego kierunku studiów, który cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Wbrew pozorom to wcale nie musi być żmudna i powtarzalna praca księgowego – poznaj alternatywy!

Praca w banku

To, poza księgowością, chyba najczęściej wybierana droga kariery zawodowej przez osoby, które uzyskały specjalizację z dziedziny finansów i rachunkowości. Wiedza dotycząca ekonomii znacznie przydaje się w tej pracy. Oprócz niej warto też zadbać o rozwój umiejętności miękkich, gdyż większość stanowisk bankowych wiąże się ze stałym i bezpośrednim kontaktem z klientami, a także negocjowaniem i walką o jak najwyższe wyniki sprzedaży.

Biura doradztwa finansowego i kredytowego

Studia o kierunku finanse i rachunkowość zapewniają studentom wiedzę nie tylko z zakresu stricte związanego z ekonomią, ale również gwarantują zaczerpnięcie cennych informacji z prawa. Mowa tu o przepisach dotyczących finansów, które są zresztą jednymi z najbardziej skomplikowanych ze wszystkich kodeksów. Dlatego doradcy zarówno finansowi, jak i kredytowi są stale pożądani na rynku pracy.

Firmy ubezpieczeniowe

W telewizji, radiu, czy gazetach wielokrotnie można spotkać reklamy różnych agencji ubezpieczeniowych. To nieprzypadkowa sytuacja – jasno wskazuje na aktualnie panujący trend. Firmy te mają spore znaczenie i cieszą się dużym zainteresowaniem klientów, między innymi dlatego, że bogacące się społeczeństwa chętniej się ubezpieczają. Warto więc szukać w nich zatrudnienia, a specjalistyczna wiedza z finansów i rachunkowości może okazać się wręcz niezbędna.

Instytucje przeprowadzające audyty i kontrole finansowe

Mnóstwo firm podlega regularnym kontrolom. Instytucje zajmujące się dbałością o wykrywanie nieprawidłowości na tle finansowym potrzebują więc sporej liczby pracowników. Chętnie zatrudniane są osoby właśnie po tym kierunku studiów. Pracodawcy mają wtedy pewność, że dokonali świetnego wyboru, gdyż wiedza finansowa połączona ze znajomością norm i reguł prawnych jest niezwykle istotna w tym zawodzie. Jeśli do tego dojdzie parę lat doświadczenia, można być spokojnym o swój byt na rynku pracy.

Poprzedni artykułKomfortowe ubrania idealne do chodzenia po domu
Następny artykułProfesjonalny serwis ekspresów do kawy – pewność sprawnego sprzętu na lata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj