Donice metalowe w galeriach handlowych i na tarasach – czy powinny się tam znaleźć?

Budowa obiektów takich jak galerie handlowe oznacza najczęściej stworzenie ogromnej betonowej dżungli, która rzadko uwzględnia w swojej najbliższej okolicy tereny zielone. Często tego typu budynki zlokalizowane są w centrach miast, gdzie drzew po prostu brakuje, przez co pogarsza się jakość powietrza, zwiększa poziom hałasu i osłabia samopoczucie mieszkańców. Zieleń jest bardzo ważna, a dla otoczenia zbawienna w swoim działaniu. Dlatego też w obiektach przeznaczonych dla dużych grup ludzi nie wolno zapominać również o roślinach. Pozytywnie wpłyną na ogólny obraz danego budynku, mogą być jego prawdziwą ozdobą.

Rola zieleni w mieście

Uwzględnianie zieleni w planowaniu urządzenia danego budynku jest ważne nie tylko ze względu na aspekt wizualny. Rośliny niewątpliwie sprawiają, że przestrzeń jest przyjemniejsza, bardziej zachęca do odpoczynku, może być również przyczyną tego, że więcej klientów decyduje się robić zakupy w danym obiekcie. Co ciekawe, nie do końca mogą być tego świadomi – wybierają miejsce, w którym czują się po prostu dobrze, ale nie do końca powiązują to z obecnością żywych roślin. Jednak zieleń ma też ogromny wpływ na jakość powietrza i poziom wyciszenia. Dlatego warto nasadzać jej jak najwięcej.

W planach zagospodarowania przestrzeni coraz częściej uwzględnia się tereny zielone i nasadzanie nowych drzew i krzewów. Powstaje także coraz więcej budynków, których ściany porośnięte są żywymi roślinami. Jednak nie bez znaczenia są tu również donice, które umożliwiają postawienie roślin nie tylko na terenie dookoła budynku, ale również w jego wnętrzach. Galerie handlowe to przykład budynków, w których bez trudu można tworzyć piękne wewnętrzne ogrody – z korzyścią dla klientów i dla całego wnętrza galerii.

Metalowe donice w galeriach handlowych

Większość galerii handlowych ma strefy gastronomiczne – w dużej części umiejscowione są na zewnątrz. To doskonała przestrzeń na ustawienie metalowych donic wypełnionych nasadzonymi roślinami. Spożywanie posiłków w towarzystwie żywych kwiatów i krzewów z pewnością będzie dla klientów dużo przyjemniejsze. Podobnie wygląda sytuacja z palarniami – zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi. To miejsce, gdzie powinna stać bardzo duża liczba roślin w donicach. Papierosowy dym nie należy do najzdrowszych, dlatego przydadzą się rośliny, które produkują tlen. Istotny jest przy tym wizualny aspekt. Metalowe donice mogą wyglądać pięknie i tworzyć całe modułowe kompozycje. Dla przestrzeni, jaką są tarasy galerii handlowych to same korzyści.

Również we wnętrzach galerii doskonale sprawdzą się nowoczesne, metalowe donice, które będą ozdabiać korytarze. Specjalnie dobrane mogą nadać wnętrzom konkretnego charakteru i być wizytówką danego miejsca. Dla klientów pozostaje to nie bez znaczenia, ponieważ coraz częściej galeria jest już nie tylko miejscem zakupów, ale również – ze względu na obecność restauracji, kawiarni, kin i placów zabaw – miejscem spędzania wolnego czasu. Rośliny z pewnością klientów nie odstraszą.

Poprzedni artykułLetnie przekąski z owocami dla dzieci
Następny artykułWynajem samochodów luksusowych staje się coraz bardziej popularny…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj