Dobry ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem. Jaki wybrać?

Aromat świeżo zaparzonej kawy towarzyszy nam każdego poranka. Napój ten dostarcza energii, napędzając do realizacji zadań, jakie przed nami stoją w ciągu dnia. Warto także podkreślić, że parzenie kawy jest swoistym rytuałem, a coraz częściej do aromatu i smaku naparu przywiązujemy ogromną wagę. Jeśli chcecie łatwo i szybko przygotować poranną kawę, zaopatrzcie się w ekspres ciśnieniowy z młynkiem. Który model wybrać?

Szybka i aromatyczna kawa

Szybkie przyrządzanie kawy nie oznacza, że będzie ona pozbawiona smaku oraz aromatu. Nowoczesne ekspresy gwarantują najwyższą jakość, przy bardzo krótkim czasie parzenia. Aby jednak uzyskać ten efekt, warto wybrać urządzenia o odpowiednim ciśnieniu. Chodzi o liczbę barów. Im więcej, tym lepiej. Wówczas macie pewność, że kawa będzie spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających smakoszy. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając ekspres ciśnieniowy?

Na młynek. Powinien on zapewniać możliwość łatwej zmiany grubości mielenia. To wpływa na smak oraz moc kawy. Fani napojów z mlekiem nie mogą pominąć jakże istotnego elementu, czyli dyszy spieniającej. Dzięki niej przygotujecie pyszne cappuccino lub latte, które smakiem może konkurować z najlepszymi włoskimi kawami. Przydatną opcją jest też pamięć, czyli rejestrowanie parametrów napojów, jakie przygotowujemy. To pozwala na szybkie zrobienie na przykład intensywnego espresso, dokładnie takiego, jakie lubimy. Pamiętajcie jednak, że za każdą dodatkową funkcjonalność musimy dodatkowo zapłacić, ale z pomocą kredytów pozabankowych, nie będzie to trudne.

Ekspres typu smart

Jeśli lubicie nowoczesne technologie, powinniście zwrócić uwagę na ekspresy typu smart. Łączą się za pośrednictwem wbudowanego modemu z internetem, a obsługę urządzenia zapewnia dedykowana aplikacja. Możliwe jest oczywiście uruchomienie ekspresu czy zrobienie kawy w tradycyjny sposób, ale oprogramowanie daje znacznie większe możliwości. Możemy na przykład zaprogramować czas zrobienia kawy, aby tuż po wstaniu z łóżka czekała na nas filiżanka aromatycznego napoju.

Co więcej, ekspresy smart, których zakup sfinansujecie z kredytów pozabankowych, można dowolnie parametryzować, będąc na przykład w sąsiednim pokoju. Jeśli pracujecie i nie chcecie odrywać się od komputera, ale przydałaby się dawka kofeiny, wystarczy skorzystać ze smartfona, zdalnie włączyć ekspres, wybrać napój, jaki ma zostać zrobiony i za kilka minut odebrać świeżo zaparzoną kawę.

Poprzedni artykułNa czym polega innowacyjność działania kotłów Noel drugiej taryfy?
Następny artykułBrak alimentów – a jednak komornik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj