Do lekarza bez kolejki, czyli polska przychodnia Londyn

Zarzuty dotyczące zbyt długich kolejek do lekarzy specjalistów pojawiają się zarówno w Polsce, jak i w Wielkiej Brytanii. Kilkumiesięczne oczekiwanie na wizytę u specjalisty wielu frustruje, ale nikogo już nie dziwi – zostało uznane za standardowe zjawisko w publicznej służbie zdrowia. Na szczęście pacjenci na Wyspach nie są całkiem bezradni. Wielu z nich kieruje swoje kroki do przychodni prowadzonych przez polskich lekarzy. Polska przychodnia Londyn zapewnia dostęp do specjalistów rozmaitych dziedzin medycznych. Do wielu z nich można dostać się „od ręki”.

Na jakich zasadach działa polska przychodnia w Londynie?

Zarobki polskich pracowników służby medycznej wypadają blado na tle średnich zarobków unijnych. Wykonywanie zawodu lekarza, cieszącego się zaufaniem publicznym i uznawanego za prestiżowy, nie zawsze jest zajęciem dochodowym na tyle, na ile oczekiwaliby tego sami lekarze. Dlatego wielu z nich szuka pracy poza granicami naszego kraju. Jeśli chodzi o Wielką Brytanię, polscy lekarze znajdują zatrudnienie w publicznych szpitalach i klinikach, a część z nich zakłada własne gabinety lekarskie bądź podejmuje współpracę z innymi lekarzami pochodzącymi z Polski i we współpracy z nimi otwiera polską przychodnię.

Polskie przychodnie medyczne świadczą usługi w ramach prywatnej służby zdrowia, ale ich oferta jest na tyle szeroka, a ceny atrakcyjne, że nie narzekają na brak pacjentów. W Wielkiej Brytanii przebywa naprawdę wielu Polaków, a nie wszyscy mogą lub chcą korzystać z publicznej służby zdrowia. Dlatego bardzo chętnie kierują swoje kroki do polskich lekarzy, którzy zdobywali doświadczenie zawodowe zarówno w Polsce, jak i UK, dzięki czemu pracują w systemie odpowiadającym polskim pacjentom i co najważniejsze – posługują się językiem polskim. Oczywiście polska przychodnia Londyn nie kieruje swojej oferty (zobacz ofertę tutaj) wyłącznie do Polaków. Przyjmuje także pacjentów brytyjskich czy pochodzących z Ukrainy. Dzieje się tak przede wszystkim z powodu wysokiej jakości świadczonych usług, ale także pracy w przystępnych godzinach (osoby pracujące mogą umówić się na konsultację lekarską w godzinach wieczornych czy w weekendy) i braku kolejek.

Polska przychodnia Londyn – zakres świadczonych usług

Polskie przychodnie kładą duży nacisk na jakość usług medycznych, dlatego zatrudniają znanych i cenionych specjalistów, którzy nie tylko mają wysokie kwalifikacje, ale także odpowiednie podejście do pacjenta. Niemałe znaczenie ma także jakość wykorzystywanego sprzętu medycznego, który musi pozytywnie przejść rygorystyczne testy. Jakość sprzętu ma tak ogromne znaczenie, ponieważ w polskich przychodniach można nie tylko skonsultować się z lekarzem specjalistą, ale także wykonać szereg badań, w tym badania laboratoryjne, testy alergiczne, badanie spirometryczne, badanie USG, czy echo serca.

Jeżeli chodzi o lekarzy, w polskich przychodniach przyjmują zarówno interniści i pediatrzy, czyli lekarze pierwszego kontaktu, jak i specjaliści najróżniejszych dziedzin medycznych. Polska przychodnia Londyn zapewnia możliwość skonsultowania się z diabetologiem, urologiem, dermatologiem, alergologiem, ginekologiem, endokrynologiem, pulmonologiem, wenerologiem, a nawet psychologiem i psychiatrą.

Poprzedni artykułOptyk Bielsko – usługi medyczne i sprzedaż okularów w jednym miejscu?
Następny artykułKiedy gorączka u dzieci staje się niebezpieczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj