Dlaczego dziewczynki kochają lalki Barbie?

Pomimo iż obecnie w dobrych sklepach z zabawkami znajduje się wiele różnego rodzaju zabawek dla dziewczynek oraz zabawek przeznaczonych dla chłopców, kanon zabawek, czyli to, co potencjalnie ucieszy każde dziecko, od lat pozostaje bez zmian. Pojawiające się co roku setki nowych zabawek często i tak mają duży problem, żeby wygrać z klasykami. Wśród zabawek, które cieszą się niesłabnącą popularnością wśród najmłodszych, już od bardzo dawna są m.in. będące tematem naszego artykułu lalki Barbie. Na czym polega fenomen tych lalek, dlaczego mimo upływu już wielu dziesięcioleci cieszą się one cały czas tak samo dużą popularnością wśród dziewczynek. Na te pytania staramy się odpowiedzieć w naszym artykule.

Kiedy powstawały pierwsze lalki Barbie?

Lalka Barbie jest dostępna w sklepach już naprawdę bardzo długo. Pierwsza lalka powstała ponad 60 lat temu, w 1958 roku, a do sprzedaży trafiła dokładnie 9 marca 1959 r. Za jej stworzenie odpowiadała i cały czas odpowiada firma Mattel, która pierwszy raz zaprezentowała swoje dzieło na nowojorskich targach zabawek. Projekt lalki i pomysł na to, w jaki sposób będzie ona dawała radość bawiącym się nią dzieciom zawdzięczamy Ruth Handler. Projektantka wybrała też imię dla lalki. Barbie jest zdrobnieniem od Barbary – tak miała na imię mała córeczka Ruth Handler. Zaledwie 2 lata po premierze lalki Barbie w sklepach pojawił się także Ken i od tej pory, nieprzerwanie po dziś dzień para ta jest najbardziej rozchwytywaną w świecie zabawek.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, doradca klientów ze sklepu internetowego z zabawkami Kraina Zabawy: Od czasu prezentacji pierwszej lalki Barbie minęło już mnóstwo czasu. Przez te wszystkie lata sama lalka oczywiście stale ewoluowała i stała się dostępna nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale praktycznie na całym świecie. W dniu sprzedaży pierwszych egzemplarzy klienci mieli do wyboru tylko dwie lalki: blondynkę lub brunetkę. Obecnie możliwości jest już oczywiście znacznie więcej. Klienci mają do wyboru Barbie o różnych kolorach włosów, różnych fryzurach, różnych kolorach skóry oraz z różnymi akcesoriami dodatkowymi. Bardzo dużą popularnością cieszą się obecnie także całe zestawy Barbie, także z budynkami i pojazdami.

Możliwość zabawy w życie dorosłej kobiety

Szybki rozwój świata Barbie jest chyba głównym powodem niesłabnącej popularności tych zabawek. Z założenia lalki Barbie miały dawać dziecku możliwość zabawy w prawdziwe życie. Na początku małe dziewczynki mogły co prawda jedynie zmieniać Barbie ubrania, ale z czasem dostawały coraz więcej możliwości. Mattel bardzo szybko po prostu doszło do wniosku, że możliwość zabawy w życie dorosłej kobiety da małym dziewczynkom najwięcej radości. Dziś z resztą taka koncepcja jest chętnie stosowana, z różnym skutkiem, także przez wielu innych producentów zabawek. Wraz ze zwiększającą się ilością dodatkowych akcesoriów lalki Barbie zdobywały coraz większe grono małych miłośniczek.

Barbie daje mnóstwo możliwości zabawy!

Obecnie w sklepach dostępnych jest tak dużo wersji lalki Barbie, że posiadanie wszystkich wersji Barbie jest praktycznie niemożliwe. Dzieci mają możliwość wyboru takiej Barbie, która najbardziej odpowiada ich zainteresowaniom i marzeniom dotyczącym tego, czym chciałyby się zajmować w przyszłości. Barbie może więc zostać panią doktor, weterynarzem, naukowcem, astronautką… Barbie może jeździć konno, na nartach lub na rowerze. Możliwości jest tak wiele, że szukając idealnego prezentu dla dziewczynki każdy z pewnością znajdzie taki model Barbie, który będzie najbardziej spełniał wymagania dziecka.

Poprzedni artykułOkładziny cierne w układach hamulcowych
Następny artykułKto może świadczyć usługi transportu medycznego?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj