Dieta pudełkowa – czy pomaga schudnąć?

Ci, którzy dotąd nie mieli okazji wypróbować diety pudełkowej, zastanawiają się, czy to rozwiązanie rzeczywiście może pomóc w walce ze zbędnymi kilogramami. Korzystając z cateringu dietetycznego, z pewnością oszczędzamy czas, jaki musielibyśmy poświęcić na zakupy i ich rozpakowywanie, przyrządzenie posiłków i sprzątanie po eksperymentach kulinarnych. Dieta pudełkowa to rozwiązanie wygodne i pozwalające na regularność w spożywaniu posiłków, ale czy dzięki niej naprawdę można schudnąć?

Jak przebiega proces odchudzania?

Organizm czerpie energię z pożywienia. Jeżeli dostarczamy jej zbyt wiele, zostaje magazynowana w postaci tkani tłuszczowej. Jeżeli będziemy jeść zgodnie z naszym zapotrzebowaniem kalorycznym, nasza masa ciała utrzyma się na tym samym poziomie. Natomiast aby schudnąć, należy dostarczać z pożywieniem mniej energii, niż wynosi nasze dzienne zapotrzebowanie – wówczas organizm zacznie pobierać energię z zapasów. Dlatego, zanim przystąpimy do odchudzania, powinniśmy sprawdzić, ile wynosi nasze dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Wartość ta uzależniona jest od wielu czynników, m.in. płci, wieku, masy ciała czy poziomu aktywności fizycznej. Dopiero kiedy poznamy tę wartość, możemy dobrać dietę odchudzającą o właściwej dla siebie kaloryczności. Ważne jednak, by nie była zbyt restrykcyjna, dlatego oprócz całkowitej przemiany materii obliczamy również podstawową przemianę materii. Nasza dieta powinna zawierać ilość kalorii wyższą, niż wynosi nasze PPM i niższą niż CPM.

Liczenie kalorii czy dieta pudełkowa?

Znając wartości CPM i PPM możemy przystąpić do układania jadłospisu. Konieczne będzie zatem sprawdzanie wartości kalorycznej poszczególnych produktów. Przyda się też waga kuchenna. Niestety wiele osób dość szybko uznaje takie działania za czasochłonne i nużące, a tym samym rezygnuje z kontynuowania diety. Rozwiązaniem tego problemu jest dieta pudełkowa.

Firmy cateringowe (zobacz lightdiet.pl) oferują diety o rozmaitej kaloryczności, dlatego niezależnie od tego, ile wynoszą wartości CPM i PPM, możemy wybrać dietę odpowiednią dla siebie. Tym samym mamy pewność, że odżywiamy się w sposób zgodny z założeniami, a jednocześnie nie jest to dla nas w żaden sposób uciążliwe. Pudełka z gotowym do spożycia jedzeniem każdego dnia dowożone są pod wskazany przez nas adres. Można je zabrać w dowolne miejsce i spożyć w wygodnym czasie, choć zaleca się, by robić to mniej więcej co 3 godziny.

Catering dietetyczny pozwala schudnąć również dlatego, że nie daje możliwości podjadania. Skoro zdrowe jedzenie znajduje się pod ręką, zawsze gotowe do spożycia, szukanie niezdrowych zamienników nie ma sensu. Tym bardziej, gdy z góry uiściliśmy opłatę za posiłki i realizację dostaw.

Poprzedni artykuł4 sprawdzone sposoby na nadmierne wypadanie włosów
Następny artykułHurtowania tkanin – o tkaninach z certyfikatem Oeko-Tex Standard 100

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj