Depilacja laserowa – na co zwrócić uwagę?

Depilacja laserowa jest znacznie skuteczniejszą metodą pozbywania się nadmiernego owłosienia niż np. golenie czy wosk. Jej istotą jest bowiem trwałe usunięcie włosów, a nie tylko ich widocznej części. Ale, by tego dokonać, konieczne jest spełnienie kilku warunków.

Pozbywanie się nadmiernego owłosienia – metody

Golenie czy pozbywanie się włosków za pomocą wosku to najpopularniejsze metody, jakie Polki stosują w walce z nadmiernym owłosieniem. Kilka lat temu był szał na ręczne depilatory, jednak ich stosowanie w domowych warunkach bez odpowiedniego przygotowania skóry, może się skończyć brzydkimi wypryskami. Depilacja laserowa Kraków to jedna ze skuteczniejszych metod na gładkie ciało, działa ona bowiem wewnątrz, a nie na powierzchni skóry.

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja to pozbywanie się włosków za pomocą wiązki światła, która wnika głęboko w skórę i niszczy włos razem z cebulką. Właśnie na tym polega niezwykłość tej metody, że pozbywamy się włosa na stałe i w miejscy, gdzie rósł nigdy żaden nowy się nie pojawi. Dzięki tzw. fototermolizie selektywnej, kiedy wiązka lasera trafi na melaninę – czyli barwnik włosa dokonuje pod skórą jego eliminacji, wszystko to odbywa się oczywiście w wyniku zmiany energii światła laserowego w energię termiczną.

Dla kogo depilacja laserowa?

Nie każdy włos wzrasta tak samo, nie tak samo też włosy porastają różne części ciała każdego z nas. Mają inny kolor, inną twardość. Niektórzy panowie nie mają na klatkach piersiowych ani jednego włoska, innym włosy rosną nawet na plecach i na szyi. Stąd też nie każda metoda usuwania włosków będzie dla każdego tak samo skuteczna.

Depilacja laserowa to metoda szczególnie polecana dla:

  • Osób z ciemnymi włosami – laser lokalizuje włosy właśnie po ich barwniku stąd większość używanych w gabinetach urządzeń nie poradzi sobie z bladym owłosieniem nóg czy pach
  • Osób, które nie korzystały wcześniej z opcji depilacji woskiem – ich włoski będą lepiej przygotowane do depilacji laserowej
  • Każdego, kto na trwałe chce pozbyć się owłosienia i jest zdecydowany na regularne sesje
  • Posiadaczy włosów ciemnych w tych miejscach, które mają być poddane depilacji

Przeciwwskazania do depilacji laserowej to m.in. silne opalenie skóry i narażenie na ekspozycję po zabiegu, infekcje wirusowe, stosowanie leków światłouczulających, niektóre przebyte nowotwory, ciąża.

Inne ważne elementy zabiegu depilacji laserowej

Zabieg określany jako depilacja laserowa powinien być poprzedzony wypełnieniem przez osobę, która podda się zabiegowi ankiety, w której jest opis zagrożeń związanych z tą metodą. Depilacji takiej zasadniczo nie odbywa się w lecie, kiedy narażeni jesteśmy na ekspozycję słoneczną. Do zabiegu trzeba ogolić miejsca, z których cechem pozbyć się włosów, zaś po zabiegu mogą pojawić się na skórze drobne zaczerwienienia.

Poprzedni artykułCzarny dym z rury wydechowej – czy jest powodem do niepokoju?
Następny artykułNiezbędnik biegacza – jak przygotować się na każdą pogodę?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj