Czym charakteryzują się fototapety na flizelinie?

Tapety od wielu lat cieszą się dużą popularnością wśród architektów wnętrz, gdyż dają nieograniczone możliwości aranżacyjne. Dodatkowo na rynku dostępne są także fototapety, dzięki czemu można wprowadzić do pomieszczenia odrobinę tropików lub klimatu wielkiego miasta i optycznie powiększyć przestrzeń. W ostatnich latach pojawiły się również fototapety na flizelinie, które opierają się na warstwie z włókniny poliestrowej. To sprawia, że są one wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu. Czym jeszcze wyróżniają się fototapety na flizelinie?

Czym są fototapety na flizelinie?

Fototapety na flizelinie to okładziny, które posiadają spodnią warstwę wykonaną z włókniny poliestrowej. Na zewnątrz znajduje się natomiast winyl twardy lub spieniony. Materiał ten wyróżnia się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i łatwością czyszczenia, ponieważ jest odporny na szorowanie.Spieniona pianka PVC ma niejednorodną strukturę, dlatego świetnie nadaje się do maskowania niedoskonałości na ścianach. Drobne zabrudzenia można z niej usunąć przy pomocy wilgotnej ściereczki lub gąbki. Bardzo rzadko można spotkać także fototapety na flizelinie wykonane z papieru lub w całości z flizeliny.

Zalety fototapet na flizelinie

Fototapety na flizelinie są popularne ze względu na ich właściwości i łatwość w montażu oraz użytkowaniu. Mokre prace w trakcie remontu ograniczone są do minimum, gdyż do ich przyklejania nie stosuje się kleju. Dzięki temu można uniknąć powstania dodatkowego bałaganu lub zabrudzeń.

Co więcej, fototapety na flizelinie cechuje duża wytrzymałość i odporność na kurczenie i rozciąganie podczas montażu. Nieprawidłowo przyklejony pasek można bez problemu ściągnąć i przykleić ponownie we właściwy sposób. Warstwa włókniny zapobiega również powstawaniu nieestetycznych marszczeń na powierzchni ściany.

Zdaniem eksperta ze sklepu internetowego Kraina Barw: Fototapety tego typu najlepiej nadają się do pokrywania nierównych ścian. Jeśli szczeliny nie są szersze niż 4 mm, fototapety na flizelinie są w stanie idealnie je przykryć. Fototapety tego typu wyróżniają się także doskonałymi właściwościami akustycznymi i świetnie tłumią hałasy, dlatego nadają się do mieszkań w blokach.

Dodatkowo, fototapety na flizelinie są dobrym izolatorem – zapobiegają przenikaniu chłodu do wnętrza i ciepła do zewnątrz. Dużą zaletą fototapet na flizelinie jest fakt, że ich demontaż jest bardzo łatwy ­– wystarczy jedno energiczne pociągnięcie, aby zerwać cały pas tapety, nie pozostawiając żadnych skrawków. Fototapety na flizelinie występują także w wielu różnorodnych deseniach, dzięki czemu każdy może znaleźć wzór odpowiedni dla siebie i swojego wnętrza. W przeciwieństwie do pozostałych rodzajów fototapet są one również bardzo konkurencyjne cenowo.

Poprzedni artykułW co wyposażyć pokój dziecka cierpiącego na alergię?
Następny artykułJak kupić dobre używane auto?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj