Czy warto uczyć dzieci języka francuskiego?

Nauka języków obcych nie jest aktualnie niczym wyjątkowym, aktualnie niemal każdy potrafi mówić w przynajmniej dwóch językach – pierwszym jest ojczysty, a drugim zazwyczaj angielski. Od wielu lat dostrzega się potrzebę poszerzania horyzontów lingwistycznych, popularyzując różne języki obce. W związku z tym wiele żłobów i przedszkoli oferuje swoim małym podopiecznym możliwość nauczenia się na przykład języka francuskiego.

Poszerzanie horyzontów

W naszym Centrum Zabawy i Rozwoju ELFIK uczymy nasze maluchy aż trzech języków. Poza angielskim i niemieckim zapoznajemy dzieciaki z podstawami języka francuskiego. Uważamy, że jest to język wyjątkowy, i co ważne – niezwykle pożądany, na przykład na rynku pracy. Co prawda naszym maluszkom jeszcze daleko do wykonywania pracy zawodowej, ale dobrze, jeśli już w okresie dziecięcym pokaże się im, że istnieje możliwość posługiwania się nie tylko jednym językiem – mówi pracownik Centrum Zabawy i Rozwoju ELFIK z Sosnowca.

Czy warto uczyć dzieci języka francuskiego? Oczywiście, że tak! Powodów ku temu stwierdzeniu jest kilka. Przede wszystkim należy zaznaczyć, że nauka jakiekolwiek języka obcego służy maluchowi (jeśli dziecko chce tego i uczy się z przyjemnością). Pamiętajmy – poznawanie obcych języków, to też zyskiwanie wiedzy na temat obcych nam kultur. Dziecko, które już w okresie dziecięcym zostanie nauczone, że nie powinno się bać poznawania tego, co nie jest mu znane, jest bardziej odważne i ma chęć do rozwijania swoich umiejętności. Uczenie malucha języków obcych poszerza jego horyzonty, to znaczy pozwala mu myśleć, że może mówić w każdym języku, który istnieje na świecie, wszystko zależy od jego chęci.

Kwestie typowo praktyczne

Nie zapominajmy też o kwestiach typowo praktycznych, bo nauka języka francuskiego także z nimi się wiąże. Mowa Francuzów jest mową prawdziwie wyjątkową: nie tylko pięknie brzmi, ale też jest świetnym materiałem do ćwiczeń artykulacyjnych. Wypowiadanie obcobrzmiących słów i dźwięków kształtuje poniekąd aparat mowy malucha. Jeśli dziecko nauczy się mówić w języku francuskim, to znacznie łatwiej jest mu opanować inne języki romańskie, także język angielski. Nie każdy wie, że mniej więc połowa słów występujących w języku angielskim zapożyczona została z języka francuskiego. Na koniec warto dodać, że język francuski cieszy się ogromną renomą niemal na całym świecie. Znając go zwiększa się prawdopodobieństwo dostania wymarzonej pracy (w wielu krajach) czy dostania się na upragniony Uniwersytet. Mowa Francuzów znana jest prawie w każdym zakątku naszej planety. Jest to język miłości, poezji, mody, teatru i wielu innych dziedzin sztuki. Dziecko, które się go nauczy, z pewnością skorzysta na tym w swoim dorosłym życiu, nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości.

Poprzedni artykułFakty i mity na temat fotelików samochodowych
Następny artykułWiosenna garderoba przedszkolaka i malucha

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj