Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową?

Ten dodatek kuchenny nie jest już reliktem przeszłości, gdzie ceny były nieadekwatne do funkcjonalności i bardziej opłacalny był zakup zwykłego soku w supermarkecie. Dzisiejsze maszyny charakteryzują się niezawodnością i praktycznym zastosowaniem w rzeczywistości. Dodatkowo mamy możliwość robienia soków, miąższu, przecierów lub sosów. Warto więc dobrze zastanowić się nad zakupem dobrej wyciskarki wolnoobrotowej.

Moc

Większość wyciskarek wolnoobrotowych dysponuje niewielką siłą. Moc tych urządzeń waha się w granicach od 140W do 400W w porównaniu do prędkości obrotowej sokowirówek (np. 1400W). Przez wzgląd na to potrzebują one więcej czasu na wyciśnięcie soku z owoców i warzyw. Pomimo tego jest to niewielka wada w porównaniu do tego, co te niesamowite urządzenia nam oferują. Dzięki wolnej mocy obrotowej są w stanie dokładniej wycisnąć sok nawet z najtwardszych owoców i warzyw. Jest to niezaprzeczalnie duża zaleta tych przyrządów kuchennych. Dodatkowo dzięki temu w produkcji wyciskarek producenci stawiają na ich zastosowanie, co przekłada się na ich wielozadaniowość.

Mocne strony i funkcjonalność

Rynek maszyn kuchennych oferuję nam wiele zastosowań dla wyciskarek wolnoobrotowych. Wyciskanie soków to już niejedyna opcja, z której możemy skorzystać przy zakupie tego urządzenia do naszej kuchni. Bardzo dobrze sprawdzi się do rodzin z dziećmi, ponieważ producenci oferują nam w swoich produktach robienie przecierów owocowych i miąższu bogatego w witaminy i mikroelementy. Wyciskarki wolnoobrotowe pozwalają na przygotowanie zdrowych soków, które nie mogą równać się z przetworzonymi produktami ze sklepów. Ostatnio zaczęto stosować liście i zioła w sokach, jako podstawy do poprawienia swojej odporności i prowadzenia zdrowego stylu życia.

Prosta obsługa, porządek i czystość

Coraz częściej spotykamy się z nowymi projektami wyciskarek do soków, gdzie firmy takie jak PHILIPS, KUVINGS, Tefal i wiele innych, stawiają na łatwość w obsłudze i czyszczeniu ich maszyn. Przykładem tego jest innowacyjna konstrukcja bez sitka marki PHILIPS, gdzie czyszczenie jest wyjątkowo szybkie i proste. Większość tych dodatków kuchennych posiada już łatwe w demontażu części, które są produkowane w taki sposób, żeby było łatwo je czyścić i opłukać z resztek jedzenia. Dodatkowo technologia QuickClean pozwoli Ci na łatwe czyszczenie każdej z części w zmywarce. Ostatnim plusem jest to, że coraz więcej urządzeń posiada opcje „samoczyszczenia”, gdzie wystarczy dolać wody i patrzeć jak większość zabrudzeń znika bez problemu.

Poprzedni artykułCzym się kierować wybierając zabawki dla małych dziewczynek?
Następny artykułPrzestawianie ścian działowych w mieszkaniu – jak się za to zabrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj