Carsharing minutowy i dobowy – wygodne formy wynajmu aut na krótki termin

Zakup samochodu czy umowa leasingowa nie są jedynymi formami korzystania z pojazdu. Auto można również wynająć na dogodnych dla siebie warunkach. W ramach usługi carsharingu istnieje opcja wypożyczenia go na minuty lub na doby.

Usługa carsharingu jest w wielu krajach na świecie znana już od lat. W Polsce funkcjonuje od niedawna, ale systematycznie zyskuje na popularności. Jak oceniają eksperci z firmy PANEK CarSharing, prawie połowa samochodów poruszających się po warszawskich ulicach to auta udostępniane w systemie współdzielonym. Duże miasta mają największy potencjał z punktu widzenia operatorów oferujących car sharing. Trójmiasto, Kraków, Poznań, Wrocław czy wspomniana już stolica to przykłady ośrodków, gdzie kierowcy mają do dyspozycji auta na minuty i doby. Z uwagi na to, że poszczególne wypożyczalnie wynajmują samochody na własnych zasadach, zawsze trzeba zapoznać się z regulaminami najmu obowiązującymi w danym przypadku.

Usługa carsharingu – czyli jak wynająć samochód?

Wynajęcie samochodu na krótki termin jest bardzo proste, chociaż procedury różnią się w zależności od tego, czy w rachubę wchodzi auto na minuty, czy na doby. Jeśli chodzi o carsharing dobowy, to przypomina on wynajem długoterminowy. Pojazd można zarezerwować nie tylko osobiście, ale także online lub przez telefon. Formalności załatwiane są natomiast w biurze danej wypożyczalni. Z kolei carsharing minutowy jest o tyle wygodny, że do obsługi samochodu potrzebna jest tylko aplikacja na smartfona. Pokazuje ona interaktywną mapę z oznaczonymi samochodami gotowymi do ruszenia w trasę, a ponadto służy do otwierania samochodu i zakończenia usługi. W obu sytuacjach wypożyczalnie wymagają ważnego prawa jazdy, z reguły trzeba też mieć kartę kredytową.

Carsharing dobowy i minutowy to doskonałe rozwiązanie dla osób sporadycznie korzystających z samochodów, którym zależy na sprawnym i komfortowym poruszaniu się po mieście. Usługa pozwala korzystać z aut bez obowiązku ponoszenia wielu wydatków, np. na ubezpieczenie czy serwis.

Poprzedni artykułZasady wyliczania dni płodnych
Następny artykułSpacerówki dla dzieci. Propozycje zakupowe

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj