Brodzik prysznicowy – jaki wybrać? Najważniejsze informacje

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem brodzika prysznicowego, ale nie jesteś jeszcze pewny, na jaki model powinieneś się zdecydować, przeczytaj poniższy artykuł. Znajdziesz w nim najważniejsze informacje dotyczące brodzika, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję.

Brodzik prysznicowy a łazienka

Zanim wybierzesz odpowiedni model brodzika prysznicowego, zastanów się nad tym, czy posiadasz przestrzeń, w której możesz zamontować tego rodzaju armaturę. Zwróć uwagę na wielkość łazienki, a szczególnie na miejsce, gdzie chcesz umieścić prysznic. Jeśli przestrzeni jest niewiele, wybierz mniejszy model brodzika o półokrągłym kształcie.

Brodzik prysznicowy – różne wymiary i kształty

Wymiary brodzików prysznicowych składają się z dwóch wartości – szerokości oraz promienia. Opcji jest bardzo wiele – zarówno standardowych, jak i niestandardowych. Najpopularniejsze to: 100×100 cm, 90×90 cm, 80×80 cm. Jeśli jednak posiadasz małą, nieustawną łazienkę, możesz wybrać brodzik o niestandardowych wymiarach, na przykład 70×70 cm.

Jak można wywnioskować z akapitu o wymiarach, brodziki prysznicowe przyjmują formę prostokątną, kwadratową oraz półokrągłą. Uniwersalne produkty to te prostokątne (bądź kwadratowe), jeśli jednak Twoja łazienka jest nieustawna – najmniej miejsca zajmie brodzik w kształcie półokręgu.

Brodzik prysznicowy – materiał

Brodziki prysznicowe mogą być wykonane z różnych materiałów. Między innymi z ceramiki, stali, akrylu sanitarnego, a także odlewu mineralnego.

Ceramika charakteryzuje się odpornością na zarysowania, a także wysoką trwałością. Stal jest najczęściej emaliowana, a więc odporna na środki czyszczące oraz uszkodzenia mechaniczne. Odlew mineralny jest droższy od popularnego akrylu sanitarnego, ale jego powierzchnia jest odporna na zarysowania.

Brodzik prysznicowy dostosowany do Ciebie – opcjonalne dodatki

Podczas wyboru brodzika prysznicowego zwróć uwagę na dodatki, dostępne za dodatkowa opłatą, które oferuje producent. Mogą nimi być siedzisko – ułatwiające kąpiele osób starszych oraz dzieci, a także powierzchnia antypoślizgowa.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego brodzika prysznicowego nie należy do najłatwiejszych. Z drugiej nie często wybiera się tego rodzaju produkty, a więc warto dowiedzieć się o nich jak najwięcej.

Poprzedni artykułKule dyskotekowe i kolorowe światła, czyli jak stworzyć imprezową atmosferę?
Następny artykułNa czym polega serwis wind samochodowych?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj