Blachy perforowane jako element wyposażenia wnętrz

Blachy perforowane to nowoczesne rozwiązanie, które małymi krokami zdobywa popularność także w obszarze aranżacji wnętrz. Choć mogą być one stosowane na wiele sposobów – sprawdzają się jako sita czy sortowniki, szczególnie ciekawie wyglądają w pomieszczeniach. Wprowadzają do aranżacji wyjątkowy charakter, dodają jej nowoczesności, ale też wyróżniają na tle innych. Czym są blachy perforowane i jak można je wykorzystać? Podpowiadamy.

Blachy perforowane – czym są?

Blachy perforowane to materiały, na których powierzchni została wykonana jednorodna perforacja. Co ważne, może ona przybrać dowolny kształt i wielkość, aczkolwiek jest wykonywana w regularnych odstępach. Dzięki możliwości indywidualnego dopasowania ten surowiec sprawdza się w wielu dziedzinach. Wspomniano już, że może być on wykorzystywany jako sito czy sortownik. W tej wersji otwory są najczęściej niewielkich rozmiarów. W przypadku blach perforowanych, wykorzystywanych jako elementy wyposażenia wnętrz, otwory są najczęściej większych rozmiarów i mogą być mniej regularne. W takiej opcji materiał może stanowić wypełnienie balustrad, element mebli lub oświetlenia czy wykończenie klimatyzacji.

Prezentowany wyrób jest wykorzystywany nie tylko w branży architektonicznej, ale też motoryzacyjnej, meblarskiej, spożywczej czy rolnictwie. Ich szeroki zakres zastosowania wynika z wysokiej jakości i trwałości blachy, ale też możliwości dopasowania do indywidualnych potrzeb użytkownika. Mogą być one wyprodukowane ze stali zwykłej, ocynkowanej, kwasoodpornej czy nierdzewnej bądź aluminium, ale mieć też oczka podłużne, kwadratowe, okrągłe bądź tzw. Creative Line.

Jak wykorzystać blachy perforowane jako element wyposażenia wnętrz?

Blachy perforowane, zwane także ażurowymi, cieszą się dużą popularnością wśród architektów i projektantów wnętrz. Mogą one pełnić bowiem funkcję dekoracyjną, ale też praktyczną. W pierwszym przypadku są wykorzystywane jako element nadający charakteru wnętrzom – są głównie stosowane w stylu industrialnym – wyjaśnia ekspert z firmy METALZBYT POZNAŃ. W drugiej sytuacji mogą być użyte do wykonania konstrukcji schodów. Dużą popularnością cieszą się także jako materiał wykorzystywany do wykonania osłon oświetleniowych – zabezpieczają one źródło światła przed uszkodzeniem, a jednocześnie są ciekawą dekoracją.

Blachy ażurowe są wytrzymałe i odporne na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne czy też negatywne działanie czynników atmosferycznych. Z tego względu mogą być wykorzystywane nie tylko we wnętrzach, ale też na zewnątrz nieruchomości. Są również łatwe w obróbce, stąd też przy ich użyciu można wykonać różnego rodzaju altany, osłony czy parkany.

Poprzedni artykułWiosenna garderoba przedszkolaka i malucha
Następny artykułDlaczego catering dietetyczny jest na czasie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj