Aplikacje ciążowe – czy naprawdę się przydają?

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez telefonu. Smartfon służy już nie tylko do komunikowania się, ale też do zdobywania wiedzy, do pracy i rozrywki. Różnorodne aplikacje pomagają nam uczyć się języków, monitorują nasz sen i mają wiele innych funkcji. Wśród aplikacji mobilnych obecnych na rynku znajduje się również mnóstwo programów dedykowanych dla kobiet w ciąży. Czy naprawdę się przydają i ułatwiają przejście przez ten wyjątkowy okres w życiu kobiety? Jakie funkcje oferują?

Monitorowanie ciąży

Aplikacja dla kobiet w ciąży musi mieć nie tylko przyjazną grafikę i być intuicyjna w obsłudze. Jej najważniejszą funkcją jest monitorowanie ciąży. Dlatego jeśli chcesz śledzić rozwój ciąży krok po kroku, pobierz na telefon z androidem odpowiednią aplikację (np. https://himommy.app/pl/android). Możesz wybierać spośród mnóstwa programów obecnych na rynku. Informują one przyszłą mamę o zmianach zachodzących w jej organizmie i o tym, czego może się spodziewać w danym tygodniu. Zawierają wskazówki ułatwiające przetrwanie trudnych momentów (np. porannych mdłości, problemów ze zgagą). Dzięki krótkim i konkretnym poradom, oferują wsparcie na każdym etapie ciąży. Przedstawiają też rozwój maluszka. Szczegółowo opisują jego wygląd, orientacyjną wagę i wzrost na każdym etapie. Niektóre aplikacje pozwalają też na samodzielne wpisywanie tych danych po każdej wizycie u ginekologa, a nawet… dodawanie zdjęć ciążowego brzuszka. Wiele aplikacji zawiera również specjalnie zaprojektowane ilustracje lub animacje – wizualizację wyglądu dziecka. Posiadają też moduły pozwalające na liczenie ruchów maluszka, co może okazać się niezwykle przydatne już pod koniec ciąży.

Przygotowanie do porodu

Aplikacje ciążowe pomogą również w kwestiach dotyczących przygotowania do porodu. Wiele z nich zawiera informacje dotyczące skurczy Braxtona-Hixa i skurczy porodowych, mają także wbudowane ich liczniki. To o wiele wygodniejsze rozwiązanie niż zapisywanie częstotliwości skurczy w notesie – w końcu telefon mamy zawsze przy sobie. Kolejną istotną kwestią, zwłaszcza dla kobiety mającej po raz pierwszy zostać mamą, jest przygotowanie wyprawki. Jeżeli nie jesteś pewna, co i w jakiej ilości kupić dla Ciebie i maluszka, pobierz na telefon z iOS aplikację (https://himommy.app/pl/ios) zawierającą spis najważniejszych rzeczy. Takie listy są zazwyczaj podzielone na przedmioty, które trzeba zabrać ze sobą do szpitala oraz na te, które trzeba mieć już po powrocie do domu. To świetne rozwiązanie – wszystkie potrzebne informacje masz zawsze pod ręką, w każdej chwili możesz do nich zajrzeć i dodać/wykreślić kolejny punkt z listy.

To najważniejsze funkcje oferowane przez aplikacje ciążowe. Na rynku istnieje ich wiele, zarówno płatnych jak i darmowych, jest więc w czym wybierać. Każda z nich ma odmienny interfejs i zawiera (oprócz podstawowych, charakterystycznych dla tego rodzaju programów) specjalne moduły. Niektóre oferują dodatkowe informacje dotyczące przebiegu ciąży i samopoczucia kobiety skierowane bezpośrednio do ojców. Inne wspierają rodziców już po porodzie, dostarczając wiadomości przydatnych w opiece nad dzieckiem. Jeśli spodziewasz się dziecka, warto rozważyć zainstalowanie jednej z nich. Może się okazać niezwykle przydatna.

Poprzedni artykułJak odmłodzić twarz?
Następny artykułJak wybrać najlepszego barbera?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj