Antyperspirant w sprayu czy w kulce? Co wybrać?

Podczas wyboru antyperspirantu często zastanawiamy się nad tym, jaką formę aplikacji wybrać. Najpopularniejsze są kosmetyki w kulce i sprayu, które mają szerokie grono zwolenników. Sięgają po zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Praktycznie każdy wie, że z pomocą antyperspirantu można zadbać o świeżość i higienę przez cały czas. Jest to ważna zwłaszcza w upalne dni, kiedy nasza skóra nadmiernie się poci. Jaki produkt wybrać – w kulce czy w sprayu?

Antyperspirant w sprayu – zalety i wady

Warto zauważyć, że antyperspirant w sprayu jest łatwy w użyciu i często bazuje na niewielkiej ilości konserwantów. Plusem jest to, że może być stosowany nie tylko przez jedną osobę. Higieniczne użytkowanie sprawia, że zachowujemy higienę w każdej sytuacji. Kosmetyk nie pozostawia białych śladów na ubraniu i jest dostępny w każdej drogerii. A jakie wady ma antyperspirant w sprayu? Niektórzy wskazują, że wadą może być zawartość alkoholu, przez co istnieje ryzyko podrażnień skóry. Nie powinniśmy go stosować bezpośrednio do depilacji pach.

Błędne jest myślenie, że preparaty w spray wpływają na powiększanie się dziury ozonowej. Aktualnie do produkcji nie stosuje się szkodliwych związków, dlatego nie ma takiego problemu. 

Antyperspirant w kulce – zalety i wady

Kolejna ciekawa propozycja o antyperspirant w kulce, który ma formę żelu lub płynu. Po aplikacji zaczyna działać na skórę pod pachami. Można liczyć na dużą skuteczność i sprawne użytkowanie. Poza tym atutem jest delikatna formuła, które nie powinna podrażniać cery. Antyperspirant tego typu posłuży nawet od razu po depilacji. Jeśli chodzi o wady, po naniesieniu na skórę zazwyczaj trzeba odczekać, aż kosmetyk wyschnie. 

Inne propozycje

Nie zapominajmy także o antyperspirantach w sztyfcie, które zwierają w składzie talk. Ma ona za zadanie wchłaniać wodę, co pozwala zachować suchość skóry pod pachami. Poza tym znajdziemy tutaj składniki nawilżające i łagodzące, które chronią przed podrażnieniami. Minusem jest to, że kosmetyk w sztyfcie może pobrudzić ubranie. 

Jak widać, rynek oferuje różnorodne blokery potu, odznaczają się bardzo dobrą jakością. Popularnością cieszy się antyperspirant w sprayu, który ma niewielkie wymiary i może nam towarzyszyć podczas wyjścia z domu. Wystarczy schować go do torebki i używać zawsze wtedy, gdy chcemy się odświeżyć. Bez względu na to, jak wygląda aplikacja, najważniejsze są zastosowane składniki. Trzeba je dobrać zgodnie ze swoimi potrzebami i oczekiwaniami. Męskie i damskie produkty mogą stawiać na świeże i delikatne zapachy, które zapewniają uczucie czystości każdego dnia. 

Niezawodny antyperspirant w sprayu to przydatny kosmetyk w gorące dni. W tym czasie nadmiernie się pocimy i nie chcemy dopuścić do przykrego zapachu spod pach. Na szczęście ratunkiem są antyperspiranty, które mają różnorodne formy. W efekcie każdy może dobrać takie rozwiązanie, które zapewnia komfort, niezawodność i skuteczność działania na co dzień. Markowy antyperspirant jest tworzony na bazie sprawdzonych składników, które są starannie dobierane i testowane. 

Poprzedni artykułKarty pracy dla 3 klasy – zachęć dziecko do nauki bez presji
Następny artykułPlanujesz wycieczkę? Musisz mieć plecak nieprzemakalny!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj