Poznaj sprawdzone sposoby na zmierzenie wysokości obcasa

Kobiety lubią nosić buty na obcasie. Szczególnie wtedy jeśli te nie są zbyt wysokie oraz są bardzo wygodne. Założenie takich butów wysmukla sylwetkę i zmienia postawę. Nic więc dziwnego, że kobiety wyglądają w takich butach nie tylko bardziej atrakcyjnie, ale i bardziej profesjonalnie. W wielu miejscach, gdzie wymagany jest kontakt z klientem panuje sztywny dress code konieczne jest dopasowanie wysokości obcasa do norm. To, jak zmierzyć wysokość obcasa staje się kłopotliwym problemem gdy jest się na zakupach i nie ma się żadnej miarki. Jak poradzić sobie z takim problemem?

Klasyczne mierzenie przy pomocy linijki lub miarki – jak je przeprowadzić?

Najczęściej wykorzystywaną metodą do mierzenia wysokości obcasów jest użycie linijki lub miarki krawieckiej. But stawia się na prostym podłożu i szacuje się wysokość od poziomu aż do momentu, w którym obcas łączy się z podeszwą i przechodzi w cholewkę buta. Jeśli chce się być super dokładnym w pomiarach, powinno się jeszcze odjąć grubość fleka chroniącego obcas przed zniszczeniem. Dzięki temu ma się odpowiedni pomiar wysokości buta. Takie wymiary przydają się zatem w przypadku dobierania obuwia do pracy, ale również w czasie zakupów Internetowych. Porównując posiadane już szpilki z innymi, które chce się kupić można zweryfikować czy będzie się je komfortowo nosić. Zbyt wysokie buty mogą być niezbyt wygodne – właściwie każda kobieta ma swoją ulubioną wysokość butów.

Przy braku miarki w sklepie – co zrobić?

Co jednak, gdy chcemy poznać wysokość butów w sklepie stacjonarnym, gdzie nie ma miarki, a my nie nosimy linijki w torebce? Jak zmierzyć wysokość obcasa w takiej sytuacji? Pomocna może być zawartość portfela. Karty bankomatowe czy lojalnościowe mają standardową długość. Wynosi ona 85,8 milimetra. Te blisko 8,6 centymetra można porównać z wysokością obuwia, które chce się zakupić. Jeśli but ma być dużo niższy, wysokość karty to 5,398 centymetra. Przy zastosowaniu takiej niezbyt dokładnej miary można oszacować z pewną tolerancją, jaka jest wysokość obcasa kupowanych butów.

Inną metodą jest metoda porównawcza. Sprawdzi się ona jedynie w sytuacji gdy na nogach ma się szpiki o znanej wysokości. Stawiając własne buty obok tych, które chce się kupić można oszacować, czy są niższe czy wyższe. W takiej sytuacji również nie osiągnie się idealnego co do milimetra wyniku, jednak można już szacować czy wysokość butów będzie komfortowa w czasie noszenia.

Czy tylko wysokość obcasa wpływa na komfort noszenia butów?

To, jaką wysokość mają buty to nie jedyny czynnik wpływający na komfort ich noszenia. Z tego powodu problem jak zmierzyć wysokość obcasa schodzi na dalszy plan. Na przyjemność z chodzenia w konkretnej parze butów wpływa ich fason, materiał z którego są one wykonane, a nawet osobiste predyspozycje czy problemy z krążeniem. Jeśli zaś chodzi o dokładne wymiary butów, warto również mierzyć odległość pomiędzy obcasem a podeszwą z przodu. Zdarza się, że szpilki o tej samej wysokości nosi się zupełnie inaczej, ponieważ różnią się tym parametrem.

Poznaj sprawdzone sposoby na zmierzenie wysokości obcasa
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here