Języki obce najbardziej przydatne na rynku pracy. Sprawdź, których warto się uczyć!

Nie zdumiewa nas już fakt, że język angielski przestał w ostatnich latach stanowić niecodzienny dodatek do naszego CV, a stał się absolutnym minimum, które gwarantuje nam równy z innymi start. To rodzi pytanie, czy nie warto poświęcić czasu na naukę więcej niż jednego języka.

Podstawowy angielski

Język angielski, ze względu na swoją wszechobecność, jest w zasadzie pozycją obowiązkową. Spotykamy się z nim w każdej sferze życia: poczynając od komunikatów nadrukowanych na urządzeniach użytku codziennego, przez obsługę komputera, po masowo docierające do nas gry i filmy anglojęzyczne. Nie powinno więc dziwić, że znajomość tego języka stała się warunkiem obowiązkowym nie tylko do tego, by znaleźć odpowiednie miejsce pracy, ale także by w ogóle bez problemów funkcjonować we współczesnym świecie.

Jeśli jeden, to nietypowy

Nie wszyscy obdarzeni jesteśmy takim samym talentem do nauki języków obcych, podobnie jak nie wszyscy posiadamy talenty plastyczne czy muzykalne. Jeżeli jednak musimy się z tego względu ograniczyć do wyboru jednego języka, to dobrze jest wybrać język nietypowy, który da nam przewagę na rynku pracy. Podstawy angielskiego i tak przyswoimy z czasem, natomiast nietuzinkowa pozycja w naszym CV z całą pewnością przyciągnie wzrok potencjalnego pracodawcy. Aktualnie dobrym wyborem są języki europejskie – jednak te nieco mniej znane w naszym kraju – ich szeroki wybór oferuje m.in. renomowany Lincoln – szkoła językowa.

Język niemiecki

Ze względu na bliskie położenie Niemcy są krajem, z którym wyjątkowo często nawiązujemy stosunki biznesowe, stąd niezwykle przydatna może być umiejętność komunikowania się w tym języku. Dodatkowo językiem tym posługują się także mieszkańcy Austrii i Szwajcarii, co zapewnia nie tylko możliwość pracy w kraju, ale również szeroki wachlarz ofert za granicą – nie tylko u naszego zachodniego sąsiada.

Język hiszpański

To jeden z najłatwiejszych do opanowania języków – a przynajmniej tak twierdzi większość uczących się go Polaków. A warto, bo hiszpański jest językiem urzędowym w 20 różnych państwach! Dodatkowo wciąż jest on językiem stosunkowo rzadko wybieranym, a przecież polsko-hiszpańskie relacje biznesowe mają się całkiem dobrze!

Język włoski

Wspominając o języku hiszpańskim warto też zwrócić uwagę na coraz częściej poszukiwany przez pracodawców język włoski. Należy do tej samej rodziny co hiszpański i podobnie jak on nie stanowi dla większości Polaków dużego problemu. Warto zwrócić na niego szczególną uwagę, zwłaszcza że rośnie zapotrzebowanie na tłumaczy!

Na zakończenie warto przypomnieć, o czym zapewniają poligloci: nauka każdego kolejnego języka jest coraz łatwiejsza i szybsza. Nie zniechęcaj się więc, jeśli napotkasz trudności przy zapamiętywaniu słówek czy przyswajaniu reguł gramatyki – z czasem będzie tylko lepiej, a zdobyta wiedza na pewno kiedyś bardzo się przyda!

Poprzedni artykułJak obliczyć datę porodu?
Następny artykułSkarbnica Narodowa radzi, jak przechowywać numizmaty. Poznaj opinie ekspertów!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj