Jakie łóżko wybrać do małej sypialni?

Standardowe mieszkania w wielokondygnacyjnych budynkach wielorodzinnych nie rozpieszczają nas nadmiarem przestrzeni. Jeśli nawet możemy przeznaczyć jedno z pomieszczeń na sypialnię, to wyzwaniem staje się jej wygodne urządzenie. Strategie są dwie: małe łóżko do małej sypialnia lub mała sypialnia z wielkim łożem, które zajmuje większość przestrzeni. Każde z rozwiązań możemy zrealizować na wiele sposobów i przy użyciu tak różnych mebli, jak łóżko kontynentalne lub tapicerowane, kanapa z funkcją spania czy klasyczne łóżko na drewnianej ramie.

Łóżka nie wybieramy zazwyczaj co roku: to decyzja, której efekty będziemy odczuwać na własnej skórze przynajmniej przez kilka sezonów. Dlatego nie warto się spieszyć i podejmować pochopnych decyzji.

Jak wybrać optymalny mebel do spania?

Co powinno decydować o wyborze konkretnego modelu łóżka do małej sypialni? Doradca klienta ze sklepu online Meblove24 podpowiada, jak podjąć optymalną decyzję zakupową: – Zanim zaczniemy przeglądać oferty sklepów meblowych, powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie, ile czasu będziemy spędzać w sypialni i do jakich zadań chcemy wykorzystać łóżko. Inny mebel będzie nam potrzebny, jeżeli z sypialni korzystamy wyłącznie w nocy, a inny do użytkowania całodobowego. Jeżeli zależy nam na maksymalnym komforcie spania, doskonałym wyborem będzie łóżko kontynentalne. Jeżeli jednak wykorzystujemy sypialnię również jako pokój dzienny, zapewne znacznie bardziej funkcjonalna wyda się nam niewielka kanapa z funkcją spania. Stwarza ona warunki do komfortowego snu, a jednocześnie jest bardzo wygodnym meblem do relaksu i pracy w pozycji siedzącej.

Niezależnie od tego, czy wybierzemy łóżko kontynentalne czy klasyczne, kanapę czy narożnik z funkcją spania, zawsze stajemy przed wyborem jego wymiarów. Sposób zagospodarowania przestrzeni, stopień jej zajęcia przez mebel do spania świadczy pośrednio o tym, jak rozumiemy funkcje sypialni i jakie mamy podejście do snu.

Wielkie łoże w małej sypialni, bo liczy się komfort snu

Tempo życia we współczesnym świecie bywa bardzo wyczerpujące i stresujące. W ciągu dnia praktycznie niemożliwe jest znalezienie chwili na wyciszenie i wypoczynek. Dlatego tak ważne jest wydzielenie we własnym mieszkaniu przestrzeni wolnej od hałasu, przytulnej i bezpiecznej. Nawet w niewielkiej sypialni jesteśmy w stanie zadbać o swoją wygodę i skuteczny odpoczynek. Aby to osiągnąć, musimy postawić przede wszystkim na komfortowy i duży mebel do spania.

Doskonałym wyborem będzie zarówno łóżko kontynentalne, jak i łóżko tapicerowane. Jeżeli sen jest dla nas naprawdę ważny, powinniśmy wybrać egzemplarz o dużej powierzchni – nawet wtedy, gdy mebel zajmuje większą część wolnej podłogi. Zamiana sypialni we wnękę do spania jest bardzo ciekawą koncepcją. Może to być kusząca opcja dla osób, które mogą i lubią spać po dziesięć i więcej godzin na dobę.

Łóżko kontynentalne z tapicerowanym zagłówkiem będzie doskonałym rozwiązaniem dla tych, którzy uwielbiają spożywać w łóżku posiłki, czytać, oglądać telewizję czy pracować na laptopie. Wezgłowie nadaje też łóżku bardziej przytulny, domowy charakter. Można też zaopatrzyć się w wielkie, wygodne poduszki. Dodatkowym atutem tego typu mebla jest jego funkcjonalność. Wybierając łóżko kontynentalne ze skrzynią na pościel, zapewnimy sobie łatwość utrzymania porządku: w łóżku zmieści się wiele przedmiotów, których nie używamy za dnia i nie chcemy wystawiać na widok publiczny.

Małe do małego, czyli optymalne wykorzystanie przestrzeni

Jeżeli sen traktujemy jako konieczność i specjalnie nie przepadamy za wylegiwaniem się w łóżku, możemy postawić na funkcjonalność, czyli wąskie łóżka i kanapy z funkcją spania. Będzie to również optymalne rozwiązanie dla młodzieży i osób, które traktują sypialnię jako miejsce do nauki i pracy. W takich okolicznościach ważna jest każda dodatkowa przestrzeń, w której będzie można ustawić biurko i fotel komputerowy.

Największą funkcjonalność w małych pomieszczeniach oferuje rozkładana kanapa z funkcją spania. Po złożeniu mebel zajmuje niewiele miejsca, natomiast w stanie rozłożonym oferuje komfortową przestrzeń do snu dla dwóch, a nawet trzech osób. Po złożeniu kanapy pokój nabiera bardziej formalnego charakteru. Szerokie oparcie zapewnia komfort siedzenia lub spoczywania w pozycji półleżącej.

Oczywiście kanapy oferują też pojemnik do wygodnego przechowywania pościeli. Ich funkcjonalność jest bardzo przydatna w każdej przestrzeni. Natomiast w małych sypialniach rozkładane kanapy są często jedynym sposobem na harmonijne połączenie funkcjonalności i komfortu.

Poprzedni artykułJak wybrać dobre wkładki ortopedyczne do butów?
Następny artykułCase na telefon Spigen: dlaczego warto go mieć?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj