Jaką kartę płatniczą wybrać przy częstych podróżach?

jaka-karte-platnicza-wybrac-przy-czestych-podrozach

Podróże zagraniczne wymagają przygotowania także pod względem wyboru najlepszej formy płatności w sklepach czy punktach usługowych. Obecnie można zdecydować się na tradycyjne płatności gotówką oraz o wiele wygodniejsze transakcje za pomocą kart. Jakie karty są obecnie dostępne dla podróżujących? Oto krótki poradnik dla wszystkich osób, które planują wyjazd za granicę.

Zagraniczne transakcje kartą z polską walutą

Większość z nas posiada kartę pozwalającą na płynne dokonywanie transakcji bezgotówkowych złotówkami. Taką kartę można oczywiście używać poza granicami naszego kraju, trzeba jednak pamiętać, że wiąże się to z naliczeniem sporych prowizji podczas przewalutowania płatności. W rezultacie właściciele kont powinni być świadomi, że po takim wyjeździe stan konta może się znacznie pomniejszyć. Specjalną prowizję bądź ryczałt potrąca nie tylko polski bank, lecz także zagraniczny. Co w takiej sytuacji zrobić? Czy da się w ogóle uniknąć niekorzystnego przewalutowania? W tym celu już od wielu lat na rynku funkcjonują walutowe karty płatnicze.

Czym są karty walutowe?

Karty walutowe to o wiele lepsze rozwiązanie dla wszystkich osób, które często podróżują lub planują wakacje za granicą. Mogą z nich korzystać zarówno klienci indywidualni, jak i przedsiębiorcy. Istotne jest w tym wypadku posiadanie w polskim oddziale bankowym konta w konkretnej walucie. Założenie takiego rachunku nie jest trudne, a cała procedura już dawno została uproszczona do minimum. Konto tego typu można bez problemu otworzyć w stacjonarnych placówkach banków, a w wielu przypadkach także za pomocą internetu. Eksperci z Poznańskiego Banku Spółdzielczego podkreślają, że proces zakładania subkonta odbywa się sprawnie i szybko:

Każdy Klient musi na początku wybrać konkretną walutę. Obecnie najczęściej zakładamy konta walutowe dla Euro. Kolejny krok to zdeponowanie środków finansowych w określonej walucie. Kwota oczywiście zależy od potrzeb konkretnego człowieka. Obecnie karty walutowe są najkorzystniejsze jako środek płatniczy na terenie całej Unii Europejskiej oraz Stanów Zjednoczonych. Rachunek walutowy połączony z kartą to osobne konto. Ma zatem inny numer.

Karty wielowalutowe

Kolejny sposób na tańsze płatności zagraniczne to korzystanie z karty wielowalutowej. Zasady działania takiej karty są bardzo podobne do tych obowiązujących przy karcie z jedną walutą. Wystarczy otworzyć rachunki wielowalutowe z jedną kartą. Podczas płatności rozpoznawana jest potrzebna w danym momencie waluta, dzięki czemu nie trzeba płacić wysokich prowizji. Należność jest bowiem płacona z konta z konkretną zagraniczną walutą, a nie ze złotówkami. Z takiego rozwiązania chętnie korzystają przedsiębiorcy, którzy często podróżują w interesach do różnych krajów. Istotne jest, by przed założeniem konta walutowego dokładnie sprawdzić, jakie zasady oferuje konkretna placówka. Każdy bank może pobierać opłaty za transakcje w różnej wysokości. Oczywiście najlepsze z punktu widzenia Klientów są konta, przy których nie ma żadnych prowizji.

Poprzedni artykułNawilżacze powietrza – kiedy są niezbędne i jak wybrać odpowiedni?
Następny artykułAngel Thierry Mugler – historia najsłynniejszych perfum świata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj