Czy możliwe jest wyleasingowanie samochodu używanego?

Leasing jest formą zewnętrznego finansowania zakupu pojazdu, w ramach której korzystający, nazywany leasingobiorcą, może korzystać z wyleasingowanego auta, ale nie jest ono jego własnością. W zamian opłaca raty leasingowe i wnosi ewentualnie opłatę wstępną, nazywaną czynszem inicjalnym. Warto powiedzieć przy tym, że leasing dotyczyć może nie tylko fabrycznie nowych samochodów. Możliwy jest leasing na samochód używany.

Ograniczenia dotyczące wieku samochodu

Nie wszystkie auta z drugiej czy trzeciej ręki mogą być przedmiotem umowy leasingowej. Leasing samochodów używanych zakładać będzie najprawdopodobniej pewne ograniczenia dotyczące wieku pojazdu. Najczęściej firmy leasingowe nie pozwalają na finansowanie w ten sposób pojazdów starszych niż 4-6 lat, choć są i tacy leasingodawcy, którzy nie widzą przeszkód w leasingowaniu starszych samochodów.

Nie tylko zresztą wiek ma znaczenie, ale i czas trwania umowy leasingowej. Na ogół suma wieku leasingowanego używanego auta oraz długość trwania umowy nie mogą przekroczyć 7-8 lat. Dlatego w przypadku leasingu 4-letniego samochodu maksymalny okres trwania umowy leasingowej wyniesie kolejne 4 lata.

Czy warto zdecydować się na leasing samochodów używanych?

Jeśli nie chcemy angażować wysokich środków finansowych na zakup używanego auta, ale w miarę swobodnie z niego korzystać, leasing samochodu używanego może być dobrą alternatywą, szczególnie względem kredytu samochodowego, którego uzyskanie wymaga przejścia długotrwałego procesu weryfikacyjnego. Jak wskazano na stronie leasingodawcy, https://www.uzywanejaknowe.pl/, finansowanie auta z drugiej ręki pozwala na oszczędność, a procedura zawarcia umowy leasingu jest maksymalnie uproszczona. Wymagana jest minimalna liczba dokumentów od leasingobiorcy, a wszystkie formalności załatwiane są na miejscu.

Leasing umożliwi też znaczne ograniczenie obowiązków posiadacza pojazdu wynikających z eksploatacji auta. Nie będzie on musiał sam dokonywać serwisów i napraw ani go ubezpieczać. Za takie działania odpowiedzialny jest zwykle leasingodawca.

Poprzedni artykułZestresowany? Sięgnij po herbatę z melisą!
Następny artykułDres modny jest! Modnie i wygodnie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj