Carsharing minutowy i dobowy – wygodne formy wynajmu aut na krótki termin

Zakup samochodu czy umowa leasingowa nie są jedynymi formami korzystania z pojazdu. Auto można również wynająć na dogodnych dla siebie warunkach. W ramach usługi carsharingu istnieje opcja wypożyczenia go na minuty lub na doby.

Usługa carsharingu jest w wielu krajach na świecie znana już od lat. W Polsce funkcjonuje od niedawna, ale systematycznie zyskuje na popularności. Jak oceniają eksperci z firmy PANEK CarSharing, prawie połowa samochodów poruszających się po warszawskich ulicach to auta udostępniane w systemie współdzielonym. Duże miasta mają największy potencjał z punktu widzenia operatorów oferujących car sharing. Trójmiasto, Kraków, Poznań, Wrocław czy wspomniana już stolica to przykłady ośrodków, gdzie kierowcy mają do dyspozycji auta na minuty i doby. Z uwagi na to, że poszczególne wypożyczalnie wynajmują samochody na własnych zasadach, zawsze trzeba zapoznać się z regulaminami najmu obowiązującymi w danym przypadku.

Usługa carsharingu – czyli jak wynająć samochód?

Wynajęcie samochodu na krótki termin jest bardzo proste, chociaż procedury różnią się w zależności od tego, czy w rachubę wchodzi auto na minuty, czy na doby. Jeśli chodzi o carsharing dobowy, to przypomina on wynajem długoterminowy. Pojazd można zarezerwować nie tylko osobiście, ale także online lub przez telefon. Formalności załatwiane są natomiast w biurze danej wypożyczalni. Z kolei carsharing minutowy jest o tyle wygodny, że do obsługi samochodu potrzebna jest tylko aplikacja na smartfona. Pokazuje ona interaktywną mapę z oznaczonymi samochodami gotowymi do ruszenia w trasę, a ponadto służy do otwierania samochodu i zakończenia usługi. W obu sytuacjach wypożyczalnie wymagają ważnego prawa jazdy, z reguły trzeba też mieć kartę kredytową.

Carsharing dobowy i minutowy to doskonałe rozwiązanie dla osób sporadycznie korzystających z samochodów, którym zależy na sprawnym i komfortowym poruszaniu się po mieście. Usługa pozwala korzystać z aut bez obowiązku ponoszenia wielu wydatków, np. na ubezpieczenie czy serwis.

Carsharing minutowy i dobowy – wygodne formy wynajmu aut na krótki termin
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here