Botoks już nie tylko dla wielkich gwiazd

Kiedyś zabiegi kosmetyczne, w których stosowano botoks, były praktycznie dostępne tylko dla osób znanych ze szklanego lub srebrnego ekranu. Dziś jednak sytuacja się zmieniła i każdy może skorzystać z procedur kosmetycznych, w których wykorzystuje się botoks. Łódź, Warszawa czy Środa Wielkopolska – to tylko przykładowe miasta, w których znajdują się dobre kliniki medycyny estetycznej, oferujące takie zabiegi. Sprawdź, co powinnaś wiedzieć o botoksie.

Choć niektórzy do dziś kojarzą botoks z jadem kiełbasianym, będącym silną trucizną, to ten wstrzykiwany w niewielkich ilościach nie tylko nie szkodzi. Przynosi także wiele korzyści i dla urody, i dla zdrowia. Toksynę botulinową, popularnie nazywaną botoksem, stosowano najpierw w neurologii i okulistyce, wykorzystując jej „umiejętność” usuwania zbyt dużego napięcia mięśni. Z czasem zauważono, że można jej użyć także w procesie leczenia zeza i wówczas zorientowano się, że dzięki niej zmniejszają się lub wręcz zanikają zmarszczki wokół oczu. To stało się impulsem prowadzącym do opracowania procedur typowo kosmetycznych, a botoks pojawił się w klinikach medycyny estetycznej.

Jak działa botoks?

Odkąd istnieje ten świat, wszyscy – i kobiety, i mężczyźni – chcieli wyglądać młodo, pomimo tego co nieuchronne, czyli starzenia się ludzkiego ciała. Stosowano przeróżne zabiegi i mikstury, które spowalniały lub maskowały starzenie się skóry, ale prawdziwy przełom nastąpił wówczas, gdy stwierdzono, że zmarszczki pojawiają się na skutek nadmiernej lub po prostu systematycznej aktywności mięśni twarzy. Wówczas też skojarzono, że to botoks dzięki swoim właściwościom, polegającym na niwelowaniu napięcia mięśniowego, może tę aktywność czasowo wyłączać, co powoduje czasowe zanikanie lub spłycenie zmarszczek. Efekt nie jest stały, ponieważ z czasem działanie botoksu słabnie, a rezultaty zabiegu utrzymują się od 6 do 10 miesięcy. Aby utrzymać gładką skórę, zabieg należy więc powtarzać.

Kiedy warto zastosować botoks?

Botoks spełni swoje zadanie, jeśli klient chce zlikwidować zmarszczki na czole, i to zarówno te poprzeczne, jak i te pionowe, które usadawiają się u nasady nosa, pomiędzy brwiami. Ostrzykiwanie botokesm sprawdzi się także przy chęci zlikwidowania zmarszczek wokół oczu, w szczególności tak zwanych kurzych łapek. Botoks uwolni także panie od problemu z opadającymi kącikami ust oraz ze zmarszczkami nad górną wargą, zwanymi zmarszczkami palacza.

Toksynę botulinową wykorzystuje się także do poprawiania kondycji skóry szyi oraz – co ciekawe – do regeneracji struktury włosów, ale tego dokonuje się w salonach fryzjerskich.

Jak się przygotować do zabiegu i jak on przebiega?

Przed każdym zabiegiem lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem i osobiście ocenia, czy może on poddać się procedurze. Zabiegów z botoksem nie przeprowadza się u kobiet w ciąży i tych karmiących piersią, a także u tych cierpiących na choroby neurologiczne zaburzające kondycję mięśni. Dyskwalifikujace są także wszelkie stany zapalne skóry, w tym intensywny trądzik. Nie wolno wstrzykiwać botoksu osobom przyjmującym leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.

Zabieg wykonuje się szybko i prosto. Najpierw odtłuszcza się i dezynfekuje skórę, a następnie wstrzykuje się preparat w miejsca dokładnie określone przez lekarza, którego rolą jest też dobranie takiej ilości preparatu, aby twarz zachowała odpowiednią ruchomość. Dlatego ważne jest, by zabiegi wykonywane były przez lekarzy skupionych wokół uznanych klinik medycyny estetycznej, takich jak chociażby klinika http://eskulapestetyka.pl/. Cały zabieg trwa około 30 minut. Po około dwóch tygodniach należy udać się na wizytę kontrolną, podczas której lekarz sprawdzi, czy wstrzyknięty preparat rozłożył się równomiernie, a jeśli nie, to dokona stosownej korekty.

Poprzedni artykułEkspander gumowy, czyli sposób na trening
Następny artykułGranatowa sukienka – jakie dodatki najlepiej ją dopełnią? Wybieramy buty, torebkę i biżuterię

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj